Brak wplaty naleznosci

WysÅ‚ane przez interlanka 
3
Brak wplaty naleznosci
01 pa¼ 2008 - 11:49:08
Witam,

Zwracam sie z prosba o pomoc i porade. Mam firme zajmujaca sie unikatowymi wyrobami artystycznymi, rekodzielem. W kwietniu br zglosila sie do mnie klientka z indywidualnym zamowieniem. Zapytala o mozliwosc zaplacenia naleznosci w dwoch ratach: pierwszej na poczatku i drugiej - po otrzymaniu przesylki z wyrobami. Podczas wykonywania zamowienia firma byla w trakcie rejestracji dzialalnosci, zaznaczylem wiec ze fakture otrzyma po dopelnieniu wszelkich urzedowych formalnosci. Zrealizowane zamowienie zostalo wyslane do klientki, po odebraniu stwierdzila, ze nie wszystkie wyroby sa takie same i nie sa takie jak powinny byc. Nie zlozyla reklamacji oraz nie zwrocila towaru. W ramach rekompensaty wyslalem do klientki zestaw produktow, ktore byly kolejnym zamowieniem - gratis. Nastepnie zostala wyslana faktura "za pobraniem" drugiej raty - 450zl. List pobraniowy zostal odeslany z powrotem. Nastepnie zostalo wyslane wezwanie do zaplaty, ktore klientka przyjela, lecz zignorowala. Sprawa zostala przekazana firmie zajmujacej sie windykacja przedsadowa, lecz rowniez ona nie odzyskala naleznosci.

W jaki sposb mozna odzyskac te pieniadze? Czy jedyna metoda jest oddanie sprawy do sadu? Czy moge wpisac mojego dluznika do KRD?
Re: Brak wplaty naleznosci
26 mar 2009 - 17:14:16
sad bedzie w tej sytuacl najlepszy. bo byc moze gdy dostanie zawiadomienie z sadu o rozpoczeciu dochdenia w tej sprawie to sie wystraszy i wplaci te pieniadze. a jesli nie to sad i tak nakarze zwrucic nalerznosci a do tego dojda jeszcz koszta sadowe niewiem czy bedzie ryzykowac. ale jestem tylko prywatna osoba. do radcy prawnego zalecam sie zglosic.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Brak wplaty naleznosci
25 kwi 2009 - 18:36:55
Oprócz sprawy sądowej można "postraszyć" dłużnika wpisem do biura informacji gospodarczej. Nie tylko KRD istnieje w Polsce smiling smiley Proszę wysłać 3 wezwania do zapłaty listem poleconym (oczywiście w jakimś odstępie czasu) z informacją że zostanie zgłoszone to do biura informacji gospodarczej. Jednym z takich biur jest np infoMonitor.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować