Lokator nie zapłacił za mieszkanie

Wysłane przez amrek1 
4
Lokator nie zapłacił za mieszkanie
26 lut 2010 - 16:47:06
Miałem lokatora na mieszkaniu któremu wynajmowałem mieszkanie niestety nie miałem podpisanej z nim umowy a on uciekł nie płacąc za 3 miesiące 1200zł Czy jest coś co mógłbym zrobić mimo iż nie podpisywał żadnej umowy??

prosze o odpowiedź ponieważ jestem zielony w tych sprawach.
Re: Lokator nie zapłacił za mieszkanie
29 kwi 2010 - 09:17:52
Niestety nie ma mozliwości wyegzekwowania od tego człowieka pieniędzy. Uważaj żebys nie narobił sobie kłopotów. Nie zglosileś zarobkowania do US smiling smiley
Re: Lokator nie zapłacił za mieszkanie
11 cze 2010 - 10:54:38
Oczywiście, ze jest możliwość, tyle że znacznie utrudniona niż w przypadku gdy mamy dłużnika i to wypłacalnego na tacy.
Re: Lokator nie zapłacił za mieszkanie
13 lip 2010 - 15:28:34
Umowa ustna jest w tej sytuacji tak samo wiążąca jak pisemna. Tak więc można dochodzić należności z tytułu najmu. Można więc dochodzić należności w umówionej wysokości, lub ewentualnie w razie wątpliwości w wysokości rynkowej ceny najmu takiego lokalu. Pozostaje jedynie problem udowodnienia zawarcia umowy i jej treści. Fakt istnienia najmu i wysokość czynszu może być wykazana np. poprzez dowód z zeznań świadków.

W przedmiotowej sprawie należy sporządzić pozew na formularzu ( publikowane na stronie ministerstwa sprawiedliwości), opłacić wpis sądowy ( tu 30 zł) i czekać na reakcję sądu. Moim zdaniem powinien wydać nakaz zapłaty.

Trzeba tylko znać adres zamieszkania dłużnika, gdyż bez tego jest konieczne ustanowienie kuratora dla osoby nie znanej z miejsca pobytu i pokrycia kosztów takiego kuratora ( w sprawie o taką kwotę to dodatkowy koszt rzędu kilkuset złotych).

Można również spróbować oddać sprawę do windykacji, może uda się bez sądu smiling smiley
Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować