Motywacja do oszczędzania

Wysłane przez lernat5 
4
Motywacja do oszczędzania
29 maj 2018 - 14:30:00
Pytanie jak w tytule - jak się motywujecie do oszczędzania, jakie macie sposoby na to, żeby uporządkować swoje finanse? Jestem ciekaw, bo sam mam z tym problem i szukam inspiracji z zewnątrz jak raz na zawsze pozbyć się długów i zacząć budować oszczędności, których wkrótce nie wydam. Może Wam się udała ta sztuka?
Re: Motywacja do oszczędzania
02 cze 2018 - 17:56:44
Mnie motywuje cel. W sumie to podstawowa mądrość życiowa: stawiać sobie cele. Potem tylko wytrwałość i konsekwencja. A na końcu sukces!!!
27 cze 2018 - 17:02:10
Warto się moim zdaniem doradzić znajomych w tym obszarze tematycznym. Oni naprawdę zawsze są w stanie pomóc.
23 lip 2018 - 21:41:32
To da się zrobić, na początku może jest ciężko się przestawić z trybu swobodnego wydawania do oszczędzania, ale nie jest to niemożliwe. Mi pomogło sporządzenie budżetu, w którym zapisywałem wszystkie wydatki. Kiedy zobaczyłem, ile pieniędzy ucieka mi na drobne, niepotrzebne wydatki (po roku to byłaby równowartość niezłych wakacji), od razu zacząłem rozporządzać finansami inaczej. Jeśli na razie taka postawa jest Ci obca, polecam poczytać kilka artykułów na ten temat: [pl.kruk.eu]
Tu znajdziesz sporo na temat wychodzenia z długów i oszczędzania.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować