odzyskanie pieniędzy od klienta

Wysłane przez kuba_deluxe 
7
odzyskanie pieniędzy od klienta
27 wrz 2012 - 19:40:08
Witam,
Mój problem wygląda tak, mam dwóch klientów, jeden z nich kupował u mnie towar za gotówke, lecz po pewnym czasie przestał płacic terminowo, tzn. kiedy kierowca zawoził do niego towar który był np. na 100,00 zł, on płacił 50,00 zł. Innym razem dał więcej o 100,00 zł itd. Obecnie jego zadłużenie wynosi ponad 4000,00 zł, nie mam możliwości dojść z czego wynika to zadłużenie, wiem tylko że kwota się zgadza. Przejełem tego klienta po kimś innym i jest mi ciężko go odzwyczaić od tych nawyków. Moje pytania sprowadza się zatem do tego jak w razie "focha" klienta odzyskać od niego te pieniądze? Czy wystarczy podpisane zobowiązanie i uznanie roszczenia bez wynikającego z tego dowodu sprzedaży? (wszystko jechało na paragon)

Natomiast drugi klient kupuje towar również za gotówkę, lecz otrzymuje także od nas protokoły sprzedaży (coś w stylu dokumentu WZ-tak to funkcjonuje w naszym programie). Zebrało się już kilkanaście takich protokołów. Czy jeżeli towar na protokole będzie z odroczonym terminem płatności a także będzie napisane że towar został odebrany ale nie zapłacony to będzie to wystarczające aby udać się do sądu z tym?

Czy możecie zaproponować jakieś zmiany które pozwolą za zabezpieczenie się w przypadku odmowy zapłaty?
Re: odzyskanie pieniędzy od klienta
16 lis 2012 - 08:08:47
Musisz gościa nauczyć że tak nie może być, porozmawiaj z nim, daj mu czas na spłatę długu. Czasem niektórzy przedsiębiorcy dają swoim dobrym, stałym klientom taką możliwość że mogą brać coś "na zeszyt", a później regulować rachunek. Skonsultuj się ze swoim prawnikiem jak najlepiej ze względów prawnych rozwiązać tę sprawę żebyś przy okazji nie stracił klienta. Ja zawsze się konsultuję z prawnikiem w takich sprawach, zresztą jest świetny Mariusz Boruch się nazywa, zajmuje się też windykacją długów więc nie mam z tym problemu
Re: odzyskanie pieniędzy od klienta
22 maj 2013 - 11:58:41
Opcją jest faktoring. To usługa świadczona przez firmy windykacyjne.

Usługa polega na spłacie kwoty nieuregulowanej wystawionej na fakturze, a co za tym idzie odzyskanie pieniędzy i płynności finansowej. Dzięki faktoringowi możesz zająć się swoim biznesem, a odzyskaniem finansów zajmie się windykator.
Re: odzyskanie pieniędzy od klienta
09 cze 2013 - 08:15:37
Faktoring przy małych kwotach jest raczej mało prawdopodobny. Chyba że takich klientów jest stu i wartość portfela wierzytelności znacznie wzrasta. Prędzej zastanowiłabym się nad dyskontem faktury lub windykacja z zaliczką.
A trzymanie klienta który cały czas zalega, to żaden biznes. W firmie pojawiają się tylko zatory i ani nie ma kasy, a i dłużnik z czasem znika, bo znajduje koleją firmę u której będzie mógł się "pozadłużać".
Pracuję w firmie w windykacyjnej i czasami takie sytuacje wprawiają mnie w osłupienie. Firma boi się stracić klienta, który tylko zamawia, ale za faktury już nie płaci. Ale cały czas jest nadzieja, że może kiedyś... a później jest upadłość i nie ma ani towaru, ani pieniędzy.
Re: odzyskanie pieniędzy od klienta
08 sty 2014 - 09:51:54
W razie "focha", jak to ładnie określiłeś musisz udać się do firmy windykacyjnej. Jeśli będziesz zwlekał to człowiek zamknie swój biznes i pogrąży Ciebie. Dlaczego masz być stratny?
Re: odzyskanie pieniędzy od klienta
29 sty 2014 - 09:59:23
Windykacja jak najszybciej w tym przypadku.
Re: odzyskanie pieniędzy od klienta
04 lut 2014 - 21:01:46
Wszyscy dobrze radzą ale podstawą do windykacji w przypadku gdy nie ma umowy i faktur wystawianych na danego delikwenta będzie tylko i wyłącznie uznanie długu bądź podisanie przez niego weksla in blaco
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować