Dług a niezgłoszone zlecenie przez firmę meblarską

Wysłane przez juicyjenny 
2
Dług a niezgłoszone zlecenie przez firmę meblarską
03 maj 2010 - 20:36:32
Witam

Jesienią ubiegłego roku zleciłam pewnej firmie wykonanie zabudowy meblowej. Należności miałam uregulować w ciągu paru miesięcy jednak spłaciłam do tej pory jedynie większą część tej wartości. Podczas płacenia rat zauważyłam pewne nieścisłości , otóż na rachunkach nie było pieczątek firmy , jedynie podpis księgowej . Jak to wyjasniła , wykonanie szafy było tzw. "po znajomości" i nie może ona nigdzie postawić pieczątki . . Teraz , gdy przyszło do płacenia reszty rat mam problemy finansowe i nie jestem w stanie płacić nawet tych mniejszych rat , które zostały mi rozłożone .
Właścicielka firmy grozi mi wstąpieniem na drogę sądową , windykacją. . .

Moje pytanie brzmi nast. : Jeżeli wykonanie szafy , nie było zgłaszane do Urzędu Skarbowego bądz innego. . to czy firma może wyst. o odzyskanie dlugu ode mnie ? Ile taki proces trwa? Chcę zaproponować spłatę w pozniejszym terminie dlatego chcę wiedzieć , czy opłaca się im wnosić wniosek do sądu,czy po prostu czekać . .

Dokumenty dot. wykonania szafy to projekty wraz z przedstawionymi kosztami oraz moim podpisem , na ktorych znajduje się pieczęć firmy , jeżeli firma będzie chciała ruszyc tą sprawę może mieć problemy za niezgłoszenie wykonywanego zlecenia ?
Re: Dług a niezgłoszone zlecenie przez firmę meblarską
11 cze 2010 - 10:53:12
Nie ma znaczenia, czy coś było zgłaszane do urzędu skarbowego czy też nie. Postępowanie sądowe cywilne dotyczy Pana zobowiązania wobec wykonawcy i sądu nie będzie obchodziło, czy od tej usługi był uiszczany podatek.

Umów należy dotrzymywać.

Hubert Tarłowski
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować