dług 40 tysięcy zł

Wysłane przez Szymon80 
4
dług 40 tysięcy zł
09 cze 2010 - 16:43:30
Cześć.

Jest taki problem.
Mój ojciec pożyczył kilka lat temu parze znajomych 40 tysięcy zł. Spisali umowę, wraz ze świadkami. Oczywiście kasy nie oddali w umówionym terminie. Była sprawa w sądzie która jest wygrana i nakaz komorniczy jest wydany. Komornik nie za bardzo się sprawą zajął ponieważ pożyczkobiorcy rozeszli się w tym czasie, Ona jest podobno gdzieś w Niemczech ( z tego co słyszałem pracuje w burdelu), On jest marynarzem i pływa po świcie. W Polsce pojawia się rzadko i to ukradkiem bo ma inne długi i ścigają go również Ukraińcy grinning smiley

Teraz mam pytanie, jaką firmę polecacie do ściągnięcia zadłużenia od szczególnie Niego ( bo z baby nie ma szans nic odzyskać) ? A także jakie mamy potencjalne szanse na odzyskanie długu ?

Pozdrawiam.
Re: dług 40 tysięcy zł
13 lis 2010 - 16:34:58
Witam,

Jest wyrok sądowy mozna wpisać klienta do rejestru dłużników. Nie otrzyma żadnego zobowiązania w żadnym z banków komercyjnych i spółdzielczych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 15:07 przez michal.
Re: dług 40 tysięcy zł
30 lis 2010 - 06:31:55
Szanse są, jakie trudno powiedzieć. Jeżeli jest marynarzem to fakt że pracuje, więc nie powinno być problemu z egzekucją komorniczą.
Pomoże tutaj namierzenie gościa w jakiej firmie pracuje. Trafiały do mnie takie sprawy, w przypadku zainteresowania wyegzekwowaniem zobowiązania proszę o kontakt.

Pozdrawiam
windykator.terenowy@gmail.com
Re: dług 40 tysięcy zł
01 gru 2010 - 20:59:57
Jeżeli komornik tego nie ściągnął to prawdopodobnie nie jest tak prosto jak się wydaje, ponieważ kwota nie jest mała a dłużnika zastać nie jest łatwo. Podstawowe czynności jakie komornik wykonuje to sprawdza konta i majątek jeżeli to nie wystarcza to często dopiero zaczynają się schody wystarczy że dłużnik pracuje u obcego armatora lub pieniądze dostaje do ręki i nie ustalono pracodawcy i sprawa wynagrodzenia jest po za zasięgiem. W takich sprawach uruchamiamy inspektorów terenowych którzy mają za zadanie poszperać i ustalić w jaki sposób można dług ściągnąć najskuteczniej.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować