odzyskanie długu od osoby prywatnej

WysÅ‚ane przez 0604margaret 
19
odzyskanie długu od osoby prywatnej
13 lis 2013 - 17:33:48
Witam,
czy jest możliwość odzyskania długu od osoby prywatnej? Niestety była to koleżanka i pożyczyłam jej 40.000 zł na "słowo" na 2 m-ce, a już mija 2 lata i nic.
Nie odpowiada na sms-y i telefony i śmieje się z mojej głupoty.
Jest jakieś wyjście?
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
01 sty 2014 - 20:23:37
Posiada Pani jakikolwiek dowód na pozyczenie tej koleżance pieniedzy?

(dane kontaktowe usunięte przez moderatora)
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
02 sty 2014 - 09:23:45
Czy udzielała Pani tej kwoty w gotówce, czy przelewem na konto? Jeśli przelewem to mógłby to być dowód przed sądem na udzielenie pożyczki. Generalnie przy pożyczkach powyżej 500zł powinno się spisywać umowę na piśmie.

(dane kontaktowe usunięte przez moderatora)
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
02 sty 2014 - 11:00:28
Po prostu musi być jakiś dowód bo bez tego ani rusz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-04 13:39 przez Dankan.
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
02 sty 2014 - 15:44:19
Nie ma dowodu, to nie było działania - Tyle w temacie
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
02 wrz 2014 - 12:13:14
W takich sytuacjach trzeba podpisywać umowę o pożyczkę. Pożyczając siostrze 30 tys. zł spisałam umowę. Kiedy po roku chciałam odzyskać pieniądze, a ona nie reagowała to zgłosiłam sprawę do firmy windykacyjnej. Powadzą skup wierzytelności i pomogli mi odzyskać pieniądze.
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
03 wrz 2014 - 08:06:10
Pamiętam jak kiedyś zajmowałam się akcją. Tam pierwszy raz właśnie spotkałam się z podpisywaniem umowy o pożyczkę i to ojca z synem. na przyszłość warto pamiętać. Jak brzmi przysłowie "kochajmy się jak bracia, lecz liczmy się jak żydzi"
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
10 lut 2015 - 08:55:03
Mam podobny problem w "kręgu rodziny". Z tego co tu piszecie, faktycznie trzeba było wcześniej pomyśleć i spisać umowę. Mimo, że ktoś z rodziny może się obrazić. Szkoda że zawsze jesteśmy mądrzy po fakcie.
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
25 lut 2015 - 13:25:46
Wszystko się da. Na początek wypróbuj darmowych negocjacji na stronie vindicat.pl
Jak nie poskutkuje, to trzeba będzie uruchomić cięższy kaliber, ale to też na tej stronie. Profesjonalna ekipa Ci wyjaśni co i jak oraz jakie masz szanse.
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
26 lut 2015 - 15:20:35
Polecam e-kancelarie lexperto, zarejestruj się na ich stronie. Praktycznie od razu będziesz miał ,,na szybko" czat z prawnikiem jeśli będziesz nadal zainteresowany zostawiasz im twój nr.tel i maila a oni do ciebie później oddzwaniają
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
26 maj 2015 - 10:38:44
można udać się po poradę do prawnika może jest jakaś sposobność na windykowanie koleżanki aczkolwiek wygląda to na ciężką sprawę
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
21 lip 2015 - 21:19:38
Ciężka sprawa, nie zazdroszcze sytuacji. Nie wiem co można zrobić w takiej sprawie. Może dobrze byłoby sie poradzić prawnika lub doradcy finansowego?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-21 21:20 przez zuzia.gola.
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
27 gru 2015 - 12:13:30
Po prostu warto sprawdzić np. księgi wieczyste, można to zrobić np. po adresie może nieruchomość byłoby w jakiś sposób do przejęcia lub chociażby można było coś dodać do wpisów hipotecznych.
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
17 maj 2016 - 10:18:13
Mam pytanie. Jakiś czas temu znajomy pożyczył ode mnie sporą sumę pieniędzy na samochód. Do tej pory zawsze terminowo oddawał mi każdą kwotę, więc teraz też zgodziłem się mu pomóc. Niestety zrobiłem błąd. Od dłuższego czasu kolega mnie unika i boję się, że nie uda mi się odzyskać moich 10 tysięcy. Chyba będę musiał pójść z tym do sądu albo firmy windykacyjnej. Jak myślicie, która metoda na odzyskiwanie długów jest skuteczniejsza?
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
21 lip 2016 - 12:27:43
Sz.P

Pozew - uzyskanie tytułu wykonawczego - komornik.

Ew. windykacja polubowna pod warunkiem,że bezpośrednia i w celu : podpisania uznania długu/ zabezpieczenia wierzytelności/ windykacja bezpośrednia roszczenia.

Firmy windykacyjne które dzwonią i wysyłają tonę papierów proszę sobie podarować.
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
12 sie 2016 - 14:52:58
Trzeba jednak pamiętać o terminach. Po pewnym czasie przedawnia się taki dług. jeżeli chodzi o terminy to tutaj można znaleźć informacje: www.wizjerprawny.pl/porada/przedawnienie-roszczen-ze-stosunku-najmu
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
31 sie 2016 - 07:50:54
malina3 polecam sąd a następnie komornik. Taka droga będzie najpewniejsza, gdyż z wyrokiem sądu możesz wiele zdziałać. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej poczytaj sobie serwis dla księgowych, [www.portalfk.pl] mają wiele ciekawych porad, artykułów również na temat egzekucji komorniczych. Warto być przygotowanym przed ,,walką" smiling smiley Powodzenia!
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
18 pa¼ 2016 - 11:28:40
Martin Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Po prostu warto sprawdzić np. księgi wieczyste,
> można to zrobić np. po adresie może
> nieruchomość byłoby w jakiś sposób do
> przejęcia lub chociażby można było coś dodać
> do wpisów hipotecznych.

A to wszystko można przecież teraz zrobić przez Internet, nawet nie musimy znać numeru Księgi Wieczystej. Wystarczy sam adres nieruchomości.
http://albertkredyty.pl/ksiega-wieczysta.html




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-08-23 14:57 przez Taliczan.
Re: odzyskanie długu od osoby prywatnej
18 lis 2016 - 09:42:30
Wiadomo jak działa polskie prawo i sądy. Są firmy któe pomagająprzy takich kwestioach - mi np. pomogła eureka finanse ze Szczecina. Wiaomo że trzeba być cierpliwym ale kasa wraca do nas jak poczekamy. Dłużnik nie żyje w Afryce tylko w Polsce i obejmują go pewne zasady. Chyba, że ktoś robił deale z osobami zarejestrowanymi gdzieś w krajach gdzie nie obowiązuje cywilizacja, to inna bajka...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować