Jakie szanse na odzyskanie długu

WysÅ‚ane przez zdesperowany 
5
Jakie szanse na odzyskanie długu
18 pa¼ 2010 - 12:14:43
Witam
Wykonałem usługę - produkcja spotu sponsorskiego - dla jednej z firm, ponieważ temat był dość pilny zleceniodawca jest z innego miasta nie zawarłem umowy, nie wymagałem pisemnego zlecenia od firmy (tym bardziej ze znam osobiście (kiedyś pracowaliśmy razem w jednej firmie) osobę która zlecała - jest na stanowisku Dyrektor ds marketingu
Było to już 4 zlecenie (wcześniej rozliczane bez fry).
Przy założeniu że:
- nie mam pisemnego zlecenia wykonania spotu
- nie mam podpisanej faktury
- spot był wykorzystywany w TV przez dłużnika
- posiadam maile z ustaleniami co do spotu z osobami z firmy pracującej u dłużnika
oraz z osobami odpowiedzialnymi za przyjecie spotu do emisji
(poprawki, korekty spotu, uwagi, akceptacje)
- brak w mailach określenia kwoty (kwota na fakturze jest stosunkowo niska w porównaniu
do ogólnie przyjętych - z uwagi na stosunki koleżeńskie z pracownikiem firmy - zleceniodawca)
- maile z obietnicami zapłaty
- wysłane jak dotąd 1 wezwanie do zapłaty listem poleconym
- fra wystawiona 19-08-2010 termin 13-09-2010
- telefony do firmy z ponagleniem ( okolo 10 razy - biling)
- kwota fry 2050 zl brutto

jakie mam szanse - pozdr
Re: Jakie szanse na odzyskanie długu
30 lis 2010 - 13:05:05
Wyżej wymieniona dokumentacja powinna wystarczyć do postępowania sądowego aby uzyskać nakaz zapłaty.

Pozdrawiam
windykator.terenowy@gmail.com
Re: Jakie szanse na odzyskanie długu
01 gru 2010 - 20:48:01
Sznowni Państwo jest to kolejny przykład z którym spotykamy się niestety bardzo często transakcja dograna zabrakło czasu aby spisać choćby najprostrzą umowę. Pożyczane pieniądze komuś ze znajomych brak jakiegokolwiek dokumentu. Wprawdzie polskie prawo przy kakich transakcjach nie wymaga formy pisemnej, jednak później kiedy przychodzi do dochodzenia należności zaczynają się problemy i to niestety nie do przejścia. Odnosząc się do konkretnego przypadku niestety sprawa nie jest taka prosta jak wydaje się mojemu przedmówcy. Jak rozumiem dokumentacja potwierdza wykonanie usługi jednak nie wskazuje na umówioną wartość usługi. W związku z powyższym postępowanie sądowe w trybie nakazowym prawdopodobnie nie wchodzi w rachubę, pozostaje postępowanie w trybie upominawczym. Mam zbyt mało wiedzy aby jednoznacznie się wypowiedzieć. Proszę o kontakt na priv. Po bliższym zapoznaniu będę w stanie wypowiedzieć się konkretnie
Re: Jakie szanse na odzyskanie długu
23 mar 2011 - 13:39:58
Witam,
najważniejsze jest potwierdzenie formalne należności, a skoro posiada Pan maile z ustaleniami oraz obietnicami zapłaty

może zainteresuje Pana skorzystanie z bezpłatnej Internetowej Giełdy Długów www.dlugi.info .
Po umieszczeniu faktury na sprzedaż na giełdzie dłużnik jest o tym fakcie informowany,
Jeśli dłużnik - firma nadal działa, może ktoś zechce wykupić od Pana tę wierzytelność
Pan odzyska pieniądze (jakąś część) ktoś inny skompensuje swoje należności w tej firmie i również skorzysta.

Korzystanie z giełdy jest bezpłatne dlatego zapraszam do zapoznania się.
Re: Jakie szanse na odzyskanie długu
04 lip 2011 - 20:42:25
Przy umowie pożyczki powyżej 500 zł, należy spisać umowę.
Wykazanie pożyczki bez umowy, może nastąpić jedynie za okazaniem pot. przelewy, pot. wydania pożyczki, potwierdzenia KP, zeznań świadków.
W sprawach gospodarczych, ciężko jest udowodnić powyższe w inny sposób.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować