ProszÄ™ o pomoc /porade

WysÅ‚ane przez dipual 
4
ProszÄ™ o pomoc /porade
27 pa¼ 2010 - 09:25:54
Mój problem przedstawia się tak:
Mam wiele zaległych zobowiązań w różnych instytucjach. Wszystkie długi razem wynoszą ponad 64000zł.
kredyt hipoteczny - ok. 32000*
pożyczka1 - 3000*

karta kredytowa1 - 3200
karta kredytowa2 - 3300
pożyczka 2 - ok. 7000
pożyczka 3 - ok. 8800
limit w kÄ…cie - 3000
pożyczka 3 - 1000
-------------------------------------------
razem 61300
zadłużenie w spółdzielni mieszkaniowej ok. 3000
razem = 64000zł
*tylko hipoteczny jest spłacany bez problemu i pożyczka 1
z pozostałymi jest problem.
pracuję na umowę o pracuję na czas nieokreślony i prowadzę firmę.
To poczęci z uruchomieniem firmy powstały te zadłużenia - trzeba bylo troche zainwestować.

ProszÄ™ podpowiedzcie mi coÅ›!
Nie daje rady spłacać wszystkich zobowiązań systematycznie i równocześnie
Może jest jakaś instytucja która mogła by mi pomóc. wykupiła by moje długi i umożliwiła spłacać i zamienić je na jedną miesięczna ratę.

Proszę o pomoc / poradę, jakąś wskazówkę!!
Re: ProszÄ™ o pomoc /porade
01 gru 2010 - 09:03:59
Witaj
Może się to nie podobać niektórym, lecz możesz ogłosić upadłość konsumencką.
Żeby ogłosić taką upadłość, musi odbyć się sprawa w sądzie. Prowadzisz działalność gospodarczą......ale jeżeli firma nie kręci się jak powinna i zobowiązania powstały w skutek założenia działalności gospodarczej, możesz ogłosić upadłość osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Ważną kwestią jest fakt że zobowiązanie zostanie uznane przez sąd i wzięte pod uwagę jeżeli nie płaci się przynajmniej trzy miesiące. Hipoteka w tym przypadku zostanie wolna. Zastaw bankowy zabezpiecza cię przed zajęciem hipoteki celem spłaty innych zobowiązań.
Sąd może również nakazać zawrzeć ugodę i określić spłatę zobowiązań, oraz wysokość rat.

potrzebujesz więcej informacji? Pisz!

windykator.terenowy@gmail.com
Re: ProszÄ™ o pomoc /porade
01 gru 2010 - 09:16:05
yawning smiley

No i oczywiście masz możliwość prolongaty spłaty, musisz to uzgodnić z bankami. Potem wyrównać zobowiązania i zaciągnąć kredyt konsolidacyjny.
Wtedy masz jedną ratę, czas kredytowania dłuższy.
Rata może będzie dla Ciebie przystępniejsza.

Pozdrawiam



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 10:20 przez windykator.terenowy.
Re: ProszÄ™ o pomoc /porade
01 gru 2010 - 19:46:19
Sprawa ta nie jest prosta, przedmówca wspomniał o upadłości konsumenckiej, niestety nie zwrócił uwagi iż z upadło9ści konsumenckiej wyłączone są osoby prowadzące działalność gospodarczą aby móc faktycznie coś doradzić potrzebuję więcej informacji.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować