Motywacja do oszczędzania

Wysłane przez lernat5 
7
Motywacja do oszczędzania
29 maj 2018 - 14:30:00
Pytanie jak w tytule - jak się motywujecie do oszczędzania, jakie macie sposoby na to, żeby uporządkować swoje finanse? Jestem ciekaw, bo sam mam z tym problem i szukam inspiracji z zewnątrz jak raz na zawsze pozbyć się długów i zacząć budować oszczędności, których wkrótce nie wydam. Może Wam się udała ta sztuka?
Re: Motywacja do oszczędzania
02 cze 2018 - 17:56:44
Mnie motywuje cel. W sumie to podstawowa mądrość życiowa: stawiać sobie cele. Potem tylko wytrwałość i konsekwencja. A na końcu sukces!!!
Jak mogą oszczędzać seniorzy na swoim koncie bankowym? Najpierw muszą wiedzieć co może senior z kontem bankowym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-12 17:59 przez popekWP.
Re: Motywacja do oszczędzania
27 cze 2018 - 17:02:10
Warto się moim zdaniem doradzić znajomych w tym obszarze tematycznym. Oni naprawdę zawsze są w stanie pomóc.
Re: Motywacja do oszczędzania
23 lip 2018 - 21:41:32
To da się zrobić, na początku może jest ciężko się przestawić z trybu swobodnego wydawania do oszczędzania, ale nie jest to niemożliwe. Mi pomogło sporządzenie budżetu, w którym zapisywałem wszystkie wydatki. Kiedy zobaczyłem, ile pieniędzy ucieka mi na drobne, niepotrzebne wydatki (po roku to byłaby równowartość niezłych wakacji), od razu zacząłem rozporządzać finansami inaczej.
Re: Motywacja do oszczędzania
17 sie 2019 - 11:45:27
dobrym sposobem jest inwestowanie smiling smiley
Ja np żeby oszczędzać zamontowałem przydomową oczyszczalnie ścieków
Re: Motywacja do oszczędzania
29 sty 2020 - 11:39:38
Sztuką jest więcej zarabiać tak aby nie było konieczne skrupulatne oszczędzanie...
Re: Motywacja do oszczędzania
23 wrz 2021 - 09:12:21
W każdym banku a najlepiej tam gdzie masz glowne konto mozesz zalozyc Darmowe konto Oszczędnościowe. Zadne ko to oszczędnościowe nie ma karty i nie pobiera oplat a przez aplikację mozesz z niego wpłacać i wypalacac albo isc do banku i wypłacić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-09-27 07:37 przez prius.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować