DÅ‚ug -oplata za przedszkole

WysÅ‚ane przez Wiolinka 
17
DÅ‚ug -oplata za przedszkole
01 lut 2011 - 14:09:24
Witam
w szkole mamy Punkt Przedszkolny, niestety mamy również z tego tytułu dłużników, którzy nie wnieśli opłat za opiekę nad dziećmi.Wysłane zostały upomnienia, przeprowadzono rozmowy z prośbą o zapłacenie należności, ale nic nie przynosi efektu.Jakie kroki możemy jeszcze przedsięwziąć, żeby należności zostały uregulowane?
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
16 lut 2011 - 09:25:25
Witam
Czytając Pani post myślę że:
- około 30% dłużników zapłaci należności po wizycie w domu i dostarczenia wezwania przed sądowego.(windykator terenowy)
- kolejni zapłacą po otrzymaniu pozwu o zapłatę z sądu
- ostatni zapłacą komornikowi

Standardowa droga Windykacji

Pozdrawiam
Artur
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
27 lut 2011 - 08:05:10
Nie trzeba iść do sądu bo wtedy dochodzą dodatkowe opłaty. Często wystarcza kilka telefonów samej firmy windykacyjnej + pisma na odpowiednim papierze. Windykator podczas rozmowy używa różnych sformułowań prawnych dzięki czemu szybciej odzyskuje dług.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
02 cze 2014 - 07:27:45
Najlepiej wynająć dobrego windykatora i on załatwi problem smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-03 12:03 przez juliaa.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
25 cze 2014 - 10:58:58
Warto najpierw wysłać ostateczne wezwanie do zapłaty z informacją, że jeżeli należności nie zostaną opłacone sprawa trafi do sądu i KRD. Znaczna część w tym momencie zapłaci, a resztę albo do Sądu, albo wynająć windykatora.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
20 sie 2014 - 12:31:16
uważam że sama windykacja terenowa załatwi sprawę.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
26 sie 2014 - 08:00:29
Uważam, że powinnaś przeczytać ten artykuł odpowie on na wiele Twoich pytańsmiling smiley
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
04 wrz 2014 - 20:57:38
Myślę, że nie będzie to trudne. Swoją drogą co to za rodzice, co za własne dzieci nie płacą.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
02 pa¼ 2014 - 11:12:31
Ja też nam problem z odzyskaniem zapłaty. Są to kwoty od róznych klientów po 100 zł. Nie wiem czy coś takiego mozna zlecić firmie windykacyjnej. Uzyłem już wszyskich sposobów: dzwoniłem, wysyłałem upomnienia. Byłem tam i nic. Już nie wiem co robić.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
18 pa¼ 2014 - 20:42:30
Jerry12 najlepiej wynajmij windykatora. Strasznie denerwujący jest fakt, że trzeba tyle walczyć o swoje. W Twoim przypadku nie jest to duża suma. Firma windykacyjna powinna sobie z tym poradzić i będziesz miał problem z głowy.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
13 lis 2014 - 14:30:47
Ja bym wziął pod zastaw dzieci grinning smiley czuję, że od razu znalazły, by się pieniądze. Na początku wystarczy wysłać przedsądowne przypomnienie o zapłacie. Większość osób wtedy już się zaczyna bać i po prostu płacą swoje należności.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-13 14:33 przez zeus89.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
19 lis 2014 - 11:03:56
No naprawdę o za pomysł. Brać dzieci w zastaw. Poprostu w głowie się nie mieści. Ja poprostu odmówiłabym przyjęcia dziecka do przedszkola dopóki nie uregulują długu i tyle.
_____________________
Bardzo dobry psycholog Poznań
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
19 lis 2014 - 13:54:38
Sądzę, że zeus89 po prostu żartował więc nie ma co się oburzać tongue sticking out smiley

------------------------------------------------
Najlepsze centralne odkurzacze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 13:56 przez elomann.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
17 gru 2014 - 14:01:25
A ja korzystałem z Vindmaster.pl i nie jestem zadowolony. Nie mogłem się dodzwonić, poza tym firma nie była terminowa. Naobiecywali i nie dotrzymali słowa.
_____________________________
katalog firm
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
01 sty 2015 - 11:54:08
Branie dzieci w zastaw? Mało śmieszny żart. Szczerze jak przeczytałem ten pomysł, to trochę się przeraziłem.
---------------------------------



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-01 11:54 przez kojos.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
11 sty 2015 - 01:40:12
Zrobiłem przez tą firmę kilkanaście procesów i ściągnęli znaczną część, a reszta jeszcze się buja. Sąd i komornicy nie zawsze działają tak szybko jak trzeba. Ja jestem zadowolony. Z tym brakiem kontaktu to chyba ściemniasz. Ja mam w BOK panią która jest moim opiekunem w vindmaster i nie ma bolca żeby nie było możliwości kontaktu jak dzwonisz. Zresztą i tak sam sprawdzam zwykle przez neta co w tych sprawach się dzieje.
Re: DÅ‚ug -oplata za przedszkole
18 mar 2015 - 11:49:54
Sam miałem problem z zaległymi fakturami, dzwoniłem mailowałem nic.
W końcu się zdenerwowałem i poszukałem firmy windykacyjnej. Nie pamiętam nazwy ale mam zapisany tel:
22 101-33-13
Jeśli chodzi o opłaty to w moim przypadku skończyło się na etapie polubownym wiec zapłaciłem tylko 8% prowizji.
Na pierwszym spotkaniu zostały mi przedstawione wszystkie koszta i jak ma przebiegać sama windykacja wiec mają u mnie dużego + za brak kruczków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-18 11:55 przez malyktos.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować