Dług 260.00...

Wysłane przez Nikita 
5
Dług 260.00...
17 lut 2011 - 08:32:24
Witam,
Tak jak w tytule napisałam dług opiewa na 260.000 zł.
Sprawa wygląda następująco. Dostaliśmy zlecenie od pewnej firmy, wykonaliśmy zlecone roboty parę miesięcy temu. Do tej pory dłużnik nie zapłacił i najwidoczniej nie ma zamiaru wywiązać się z zobowiązaniami. Mamy podpisane faktury oraz protokoły odbioru. Jak się później dowiedzialiśmy Pan Prezes tej firmy ma parę spółek i jest winien kupę kasy nie tylko nam. W tej chwili kancelaria prawna (specalizująca się w tych sprawach) prowadzi postępowanie w sprawę odzyskania długu oraz sprawę o popełnienia przestępstwa gdyż w/w Pan dostał zlecenie od Generalnego Wykonawcy na firmę A, a nam zlecił to samo jako firma B, i jest na to ponoć paragraf. Moje pytanie: co można zrobić jeszcze by odzyskać pieniądze naszej firmy? Mam wątpliwości czy nawet jak będzie nakaz sądowy odzyskanie należności dojdzie do skutku.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Re: Dług 260.00...
06 mar 2011 - 19:13:13
Aby odpowiedzieć na zadane pytanie należy znać dokładną drogę jaką w chwili obecnej realizuje reprezentująca Państwa kancelaria. Samo podzlecenie prac nie stanowi przestępstwa, chyba że warunki szczegółowe stanowią inaczej lub wykonywana działalność podlega przepisom szczegółowym. Jeżeli interesuje Państwa szczegółowa odpowiedź proszę o kontakt. Po zapoznaniu z dokumentami będę w stanie wyrazić swoją opinię.
Pozdrawiam,
Mariusz Tywoniuk
Re: Dług 260.00...
10 mar 2011 - 16:47:40
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
W tej chwili toczy się postepowanie w prouraturze, firma windykacyjna próbuję coś wskurać ale sprawa wygląda fatalnie niestety sad smiley
Re: Dług 260.00...
23 mar 2011 - 13:54:18
witam,
zawsze można spróbować sprzedać taką wierzytelność (fakturę).

polecam nową BEZPŁATNĄ Internetową Giełdę Długów www.dlugi.info

korzystanie z portalu jest bezpłatne, wystawienie faktury do sprzedaży jest bezpłatne,
jedyną opłatą jest prowizja za odzyskane czyli sprzedane faktury przeterminowane powyżej 2 lat.
Reszta serwisu jest za darmo.

zapraszam do zapoznania się
Re: Dług 260.00...
26 mar 2011 - 16:05:08
mhmm, kazdy pracownik firmy w ktorej pracuje poleca swoje usługi :/ lecz takie firmy skupuja tylko dlugi z pewna mozliwoscia odzyskania za smieszne pieniadze, nie polecam!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować