Kiedy windykacja łamie prawo

Wysłane przez magnolia30 
4
Kiedy windykacja łamie prawo
30 kwi 2012 - 19:17:30
Witam,

Mam pytanie dotyczące praw firm windykacyjnych.
Mam kredyt w Geting Banku. Nie zawsze mogę wpłacić zaległość w terminie (czasami spóźnie się kilka dni, czasami w ciągu miesięca spłacam go ratami. reasumując nie uchylam się od płatności). Podałam w banku numer telefonu oraz pismo z prośbą o kontakt tylko pod wskazanym adresem oraz numerem telefonu. Telefony odbieram i rozmawiam z windykatorem. Mimo to firma windykacyjna działająca dla ww banku wydzwania jeszcze do moich rodziców, którzy...nie mają nic wspólnego z moim długiem. W dodatku nie jestem już również zameldowna pod adres gdzie mieszkają rodzice.
Proszę o radę co powinnam zrobić w wyżej wymienionej systuacji.
Re: Kiedy windykacja łamie prawo
03 sty 2013 - 20:59:41
wszystko na piśmie
Re: Kiedy windykacja łamie prawo
08 sty 2014 - 10:01:30
Idź do wierzyciela czyli Getin Banku. To on zleca firmie windykacyjnej odzyskiwanie należności. Swoją drogą skąd firma windykacyjna ma telefon do rodziców? Jeśli rodzice czują się nękani przez ww. firmę, powinni to zgłosić na policję.
Re: Kiedy windykacja łamie prawo
29 sty 2014 - 09:57:44
W przypadku Getin Banku taka praktyka to standard, poczytajcie ile osób ma z tym problem:
Nękanie telefonami przez windykację GETIN BANK

Nic nie tłumaczy takiego zachowania i powinnaś być stanowcza. Po pierwsze zawsze notuj imię i nazwisko windykatora oraz datę/godzinę kontaktu. Poinformuj stanowczym tonem, że nie życzysz sobie telefonów do rodziców.

Wybieram życie bez długów...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować