Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.

Wysłane przez winters506 
12
Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
14 sie 2012 - 12:36:46
To jak najbardziej poważne pytanie. W ciągu 5 miesięcy od momentu odzyskania pieniędzy od mojego dłużnika spółka Majewski Inkaso z Krakowa oddała mi jedynie 25% kwoty. W ostatnich dniach szef spółki zapewnił mnie dwukrotnie za pomocą sms-ów, że wysłał bądź wysyła dla mnie pieniądze - żadnych nie otrzymałem. Jego telefony są wyłączone, pisanie maili jest pozbawione sensu. Co robić? A najlepsze jest to, że chodzi tutaj o oddanie naprawdę śmiesznej kwoty. W tej chwili 1650 PLN z odsetkami.
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
20 sie 2012 - 07:51:57
Dzień Dobry,
Niestety tego typu sytuacje zdarzają się coraz częściej, reprezentowaliśmy już kilku Klientów, którzy borykali się z problemem odzyskania swoich należności od firmy windykacyjnej. Próby załatwienia sprawy poprzez smsy czy maile nie świadczą o tym aby sprawa była traktowana poważnie przez firmę. Oczywiście podstawą byłoby sprawdzenie warunków umowy zawartej z Majewski inkaso i mając odpowiednie podstawy podjąć postępowanie przeciwko dłużnikowi - bo w takiej roli teraz występuje firma windykacyjna. Sugerujemy niezwłocznie podjąć odpowiednie kroki, zacząć od wysłania oficjalnego wezwania do zapłaty- w przypadku dalszej zwłoki w zapłacie podjąć konkretne działania windykacyjne. ICG
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
27 sie 2012 - 13:07:43
No tak, tylko... zatrudnianie kolejnego windykatora, by odebrać pieniądze od pierwszego windykatora? To jakaś paranoja. Na razie wysłałem ostateczne wezwanie do zapłaty i rozmawiałem z policjantem, który zaczyna zapoznawać się ze sprawą.
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
30 sie 2012 - 04:22:56
Nie musisz zatrudniać windykatora, udaj się po pomoc do kancelarii prawnej albo adwokackiej.
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
04 lip 2013 - 21:32:50
winters506 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> To jak najbardziej poważne pytanie. W ciągu 5
> miesięcy od momentu odzyskania pieniędzy od
> mojego dłużnika spółka Majewski Inkaso z
> Krakowa oddała mi jedynie 25% kwoty. W ostatnich
> dniach szef spółki zapewnił mnie dwukrotnie za
> pomocą sms-ów, że wysłał bądź wysyła dla
> mnie pieniądze - żadnych nie otrzymałem. Jego
> telefony są wyłączone, pisanie maili jest
> pozbawione sensu. Co robić? A najlepsze jest to,
> że chodzi tutaj o oddanie naprawdę śmiesznej
> kwoty. W tej chwili 1650 PLN z odsetkami.


A to dziwne, bo jednak o Inkasso słyszałem niezłe opinie, ale mówisz, że nie do końca skuteczni? To współczuję...sad smiley
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
06 wrz 2013 - 11:27:51
Niektóre firmy celowo w umowach nie zapisują terminu w jakim maja obowiązek rozliczyć sie z klientem, uczulam na takie praktyki
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
22 maj 2014 - 12:51:10
To już jest naprawdę bezczelne, ale teraz ludzie zrobią wszystko dla pieniędzy :O
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
20 lut 2015 - 14:36:53
Ta firma dziala podobnie
[oszukani-finanse.pl]
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
23 lut 2015 - 14:53:34
Windykatorowi nie wolno:

1. Grozić i wyzywać
2. Wejść bez pozwolenia do twojego domu
3. Przychodzić do twojej pracy
4. Wypytywać twoich sąsiadów
5. Na kopercie sugerować, czego dotyczy list
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
26 lut 2015 - 15:20:25
Zgłoś się do lexperto.pl porady mają za free, wiec nawet jak się nie zdecydujesz to mogą ci coś podpowiedzieć.
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
31 mar 2015 - 12:26:18
Z tego co widziałem prowadzą też windykacje.
Re: Jak odzyskać pieniądze od... windykatora.
31 mar 2015 - 13:03:14
Zgadzam się ,że czasami windykator , może przegiąć, sprawę może to wypalenie zawodowe.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować