Windykacja należności do 500 zł

WysÅ‚ane przez feeko 
6
Windykacja należności do 500 zł
19 kwi 2009 - 15:40:32
Witam,
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Trafiłem na klienta, który unika uregulowania należności.
Już tłumaczę co i jak.
Po wykonaniu zlecenia została wysłana faktura (styczeń 2009).
Początkowo słyszałem, że szef jest na feriach, następnie że na wyjeździe.
W lutym pojawiła się wersja że faktura nie doszła, wysłałem poleconym.
Następnie pojawił się zarzut, że kwota na fakturze się nie zgadza.
Udało mi się raz dodzwonić do właściciela, oczywiście obiecywał że zapłaci.
Po czym przestał odbierać telefony, a pracownicy nic nie wiedzą.

Faktura to 350 + VAT, niby nie dużo 427 zł ale...

Wpisy do KRD od 500 zł
Kontaktowałem się z jedną firma windykacyjną, też usłyszałem że zajmują się sprawami od 500 zł

Obawiam się, że wysyłanie wezwań do zapłaty nie przyniesie jakiegokolwiek efektu.

Co zrobić z takim klientem?
Jestem gotów poświęcić część tej kwoty, oczywiście za skuteczne odzyskanie długu.

ProszÄ™ o radÄ™.
Re: Windykacja należności do 500 zł
25 kwi 2009 - 18:29:53
Jedynym rozwiązaniem jest skierowanie wniosku do Sądu który nada tytuł egzekucyjny i klauzulę wykonalności z która to nalezy zgłosic się do odpowiedniego komornika. Niestety w Polsce sprawy tego typu trwają średnio 3 lata.
Proszę jednak wysłać 3 wezwania do zapłaty listem poleconym i zachować dowody nadania informując w każdym z nich, iż:
1. Firma zostanie zgłoszona do biur informacji gospodarczej jako nierzetelny klient
2. Zostanie wszczęte postępowanie sądowe

Jeśli to nie pomoże, to w momencie skierowania wniosku do Sądu, gdy dłużnik dostanie sądowe zawiadomienie może się zreflektuje. Wszak kwota nie jest duża i nikomu nie chce sie za tak małe pieniądze chodzić po sądach...

Życzę powodzenia
Re: Windykacja należności do 500 zł
01 wrz 2009 - 20:38:26
Witam,
faktycznie dużym problemem jest odzyskiwanie należności, których kwoty nie są zbyt wysokie. Firmy windykacyjne często określają pułap od którego opłaca im się ściągać wierzytelności. Sama prowadze działalność gospodarczą na niewielką skalę i mam ten sam problem, w każdym miesiącu conajmniej 2 nieopłacone faktury.
Re: Windykacja należności do 500 zł
01 pa¼ 2009 - 10:33:24
Jestem prawnikiem, pracującym w znanej wrocławskiej kancelarii.

Podejmę się windykacji kwot, które nie przekraczają 500 zł. Wynagrodzenie oraz zasady współpracy do negocjacji. W zależności od stanu faktycznego. Możliwość podjecia również stałej współpracy.

Zainteresowane osoby fizyczne oraz prawne proszę o kontakt poprzez prywatną wiadomość.
Re: Windykacja należności do 500 zł
07 gru 2009 - 14:39:28
Z tymi 3 laty to jakiś fakt medialny. Sądy gospodarcze na południu kraju działają wzorcowo i w tydzień ma się nakaz zapłaty.
Zresztą windykacja papierowa to już przeżytek i każdy tego typu papiery wyrzuca w kosz. Dopiero otrzeźwienie przychodzi wraz z zawiadomieniem od komornika.
Re: Windykacja należności do 500 zł
12 sty 2010 - 07:36:23
Sądy wydają teraz nakazy w ciągu kilku tygodni, żadne tam 3 lata. Jeśli natomiast komuś przytrafiła się sprawa, która ciągnie się już zbyt długi okres, bez nieuzasadnionego powodu proponuję zapoznać się z ustawą z dnia 17 czerwca 2004 r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz. U. 2004 r. Nr 179 poz. 1843)

Hubert Tarłowski
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować