Walka z przeterminowanymi fakturami

Wysłane przez Żegalarz58 
20
Walka z przeterminowanymi fakturami
26 sie 2014 - 12:14:06
Dobrzy ludzie, może coś poradzicie.
Wystawiam faktury na przelew i ostatnio doprowadzają mnie do szału firmy, które płacą z miesięcznym opóźnieniem. Coraz wiecej takich. Finalnie płacą, ale strasznie przeciągają płatności. Czy mam jakieś możliwości, aby ich zdyscyplinować? Finalnie płacą, po jakiś ok. 30 dniach, więc do sądu nie pójdę, ale rozwalają mi budżet takim przetrzymywaniem kasy.
Co się robi w takiej sytuacji?
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
04 wrz 2014 - 21:04:42
Hmm.. Chyba musisz wypowiedzieć umowę takim klientom. Jeśli denerwuje cię 30 dni!. My mamy faktury nie płacone przez rok lub dwa. Pozdrawiam
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
18 wrz 2014 - 18:19:48
w jaki sposób zabezpieczasz się przed takimi sytuacjami ? Czy klienci składają Ci podania przelewowe? Czy wystawiasz im FV "ot tak"? Musisz weryfikować firmy w KRS, CEIDG, porządnie je sprawdzać, zanim zadecydujesz, że dany kontrahent jest godny otrzymać fv na przelew. Pamiętaj - ważniejsza od windykacji jest pre-windykacja ! Pozdrawiam
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
24 wrz 2014 - 06:15:41
Polecam pieczęć prewencyjną, np. z gredan.pl, naprawdę dyscyplinuje!
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
03 mar 2015 - 13:57:26
Czy ktos korzystał z usług tej firmy Vindmaster. Mam w skali roku kilkanaście faktur o niewielkich kwotach ok. 100- 200 zł. Niestety pomimo upomnień i wezwań do zapłaty kliecci nie płacą. Nie wiem czy byłoby opłacalne ich wynająć za 60 zł miesięcznie.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
18 mar 2015 - 11:16:42
tel. 22 101-33-13
Polecam, starają się załatwić wszytko jak najszybciej przez etap polubowny, na który maja 45dni.
Nie płacisz żadnych opłat tylko prowizje na poziomie 8% za etap polubowny i najważniejsze dla czego ich polecam - płacisz tylko jeśli windykacja skończy się sukcesem
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
19 mar 2015 - 13:20:08
Etap polubowny jest całkiem korzystny, o ile firma windykacyjna nie naciąga klienta na etap sądowy nie rozpoczynając nawet fazy polubownej. W każdym razie najlepszym wyjściem jest zlecenie działań takiej firmie, by twoi kontrahenci zdali sobie sprawę z powagi sytuacji i zaczęli płacić w terminie.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
24 mar 2015 - 13:56:56
Zgadzam się jest to dobra metoda by zdyscyplinować kontrahentów, a czasem wystarczy etap polubowny by załatwić sprawę.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
25 mar 2015 - 13:00:55
Firma windykacyjna może trochę postraszyć takich dłużników, zawsze to i lepiej niż robić tak osobiście, możesz skorzystać z usług Lexperto. Ewentualnie niech pan pomyśli nad zerwaniem interesów z takimi kontrahentami.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
26 mar 2015 - 12:03:14
Miałam problem z kilkoma kontrahentami, wiadomo opieszłość w płaceniu ,
zgłosiłam się do Lexperto i część wierzytelnośći wróciła do mnie.
Trzeba walczyć o swoje.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
26 mar 2015 - 13:47:28
Jeśli mogę zapytać to ile zapłaciłaś za usługę?
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
26 mar 2015 - 13:48:00
Jeśli mogę zapytać to ile zapłaciłaś za usługę?
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
30 mar 2015 - 10:34:34
(12) 684-01-79
z tego co wiem przy etapie polubownym jest BRAK opłat wstępnych - wynagrodzenie stanowi omówiony % od odzyskanych w całości lub części należności od dłużnika.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
30 mar 2015 - 11:54:56
Znalazłem ich cennik. Co u tym myślicie?
Etap polubowny do 9% prowizji (brak dodatkowych opłat)
Etap sądowy i egzekucyjny 15% prowizji
Jeśli sprawa nie zakończy się sukcesem klient jest zwolniony z opłat.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
27 kwi 2015 - 11:46:19
Witamy Pana serdecznie, zapraszamy do kontaktu w prywatnej wiadomości.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
04 maj 2015 - 11:39:51
Witam serdecznie,

reprezentuję firmę, która nie pobiera opłat wstępnych, naszym wynagrodzeniem jest prowizja od odzyskanych pieniędzy.
Ponadto po spłacie całości zadłużenia, refakturujemy koszty prowizji na dłużnika.
Przed nawiązaniem współpracy BEZPŁATNIE sprawdzamy kondycję finansową dłużnika, jego powiązania i na tej postawie wyceniamy usługę.
W swojej ofercie posiadamy również monitoring płatności oraz pomoc w działaniach prewencyjnych, np. rapoty dot. kontrahentów.
Zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Anna Kopeć
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
23 lip 2015 - 18:57:37
Przy nieprzeterminowanych fakturach pomocny może być faktoring. Poczytajcie na ten temat - pieniądze, za ustalona opłatą, przekazywane sa szybko i mamy mozliwośc bieżącego finansowania firmy, zachowania płynności finansowej itd. Niektóre firmy faktoringowe same starają się motywować i dyscyplinować dłużników do regulowania należności, sprawdzają ich itd. To czasem działa. Możliwości jest wiele, wystarczy spróbować by nie mieć problemów z płatnościami.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
11 sie 2015 - 06:39:03
ja to sprzedaje takie faktury po dobrej cenie, a różnicę w płatnościach doliczam do faktur swoim odbiorcom, także po odliczeniu kosztów firmy mnie finansującej mam nadal 100% tego ile chciałem a ich prowizję pokrywają dłużnicy.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
02 gru 2015 - 18:07:03
tam gdzie są odroczone terminy płatności warto mieć dobrą windykację, dobrą to znaczy sprawdzoną i skuteczną oraz dobrze kontrahenta zweryfikować przed bo nie warto biznesu robić za wszelką cenę. dużo firm się podpala bo fajny kontrakt a potem mają problem
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
08 gru 2015 - 10:35:13
Magda Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Polecam pieczęć prewencyjną, np. z gredan.pl,
> naprawdę dyscyplinuje!


ok, tylko że firma Gredan już nie istnieje winking smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować