Windykacja- uwaga na oszustów!

Wysłane przez windykator.terenowy 
14
Windykacja- uwaga na oszustów!
10 lis 2014 - 21:02:36
Firm windykacyjnych jest obecnie na rynku obrotu wierzytelnościami bardzo dużo, niestety warto podkreślić że wiele z nich jest mało skutecznych i po prostu nie uczciwych. Trudno jednoznacznie określić które to firmy. Zajmuję się windykacją terenową od wielu lat. Prowadząc swoją działalność zauważyłem, że rośnie liczba oszustów wykorzystujących zaufanie, bezsilność oraz niewiedzę wierzycieli. Pseudo windykatorzy terenowi pobierają wysokie zaliczki, na działania terenowe. Oczywiście nie wywiązują się z zawartej umowy. Głównym celem oszustów jest zaliczka. Dodatkowo na podpisanym przez zleceniodawcę zleceniu jest paragraf mówiący o przepadku całej lub części zapłaconej kwoty, ponieważ nie zależnie od efektu koszty zostały poniesione.
Wierzytelności bez przerwy przybywa, dłużników równomiernie. Rynek długów ma tendencje wzrostowe więc, analogicznie, na potrzeby popytu i podaży w branży windykacyjnej będzie przybywało firm windykacyjnych, ukierunkowanych na szybki zysk z aliczki. Jednak ku przestrodze wierzycieli, przywołuję do zachowania czujności pod czas negocjacji i podpisywania zlecenia windykacji. Najtrudniejszy jest wybór firmy windykacyjnej oferującej usługi windykacji terenowej. W przypadku windykacji terenowej zwanej bezpośrednią lub też twardą, mamy wielu tak zwanych przebierańców, oszustów.

Pozdrawiam
Artur
Re: Windykacja- uwaga na oszustów!
20 lut 2015 - 14:35:00
Magna Era to taka firma
[oszukani-finanse.pl]
03 mar 2015 - 19:36:25
W jaki sposób sprawdzić taka firmę windykacyjną. Rozumiem, że napewno nie ma co wpłacac pieniędzy przed wykonaniem zlecenia. Jakie zapisy powinna zawierać taka umowa?
31 mar 2015 - 12:10:40
Uważaj na różnice cen w przypadku etapu polubownego i sądowego/egzekucyjnego bo wiele firm windykacyjnych ,,nie może nic wskórać" a potem się okazuje że dłużnik próbuje skontaktować się z nimi od miesiąca ale oni nic o tym nie wiedzą bo na etapie sądowym mają większą prowizje.
Dodatkowo warte uwagi są firmy, które przyjmują wynagrodzenie po udanej windykacji.
01 kwi 2015 - 09:52:02
Najlepiej sprawdzić poprzez dokładne przestudiowanie umowy i wykrycie czy nie ma tam żadnych punktów pisanych małym druczkiem. Ja osobiście polecam korzystanie z mniejszych firm windykacyjnych dla mniejszych przedsiębiorców. Raczkują wśród konkurencji i bardziej dbają o klientów, chcą wypaść jak najlepiej by zbudować swoją reputację.
04 maj 2015 - 11:52:53
Ze swojej strony mogę dodać, że warto rozpocząć sprawdzanie od KRS lub CEiDG.
Duża większość firm windykacyjnych chwali się ponad 20-letnią obecnością na rynku. O dziwo, "20-letnie doświadczanie" stało się ostatnimi czasy wyznacznikiem znajomości rynku, uczciwości itp., a w rzeczywistości są to nowe "twory".
Warto też zapoznać się z opiniami na temat danej firmy, można wówczas napotkać na ciekawe opinie, wiadomości na temat powiązań osób zarządzających daną firmą.
W dobie Internetu, znalezienie opinii na temat danej firmy, to kwestia kilku minut.
Mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, cały czas dziwię się, że przedsiębiorcy nie sprawdzają komu powierzają swoje pieniądze, zwłaszcza jeśli spraw dotyczy odzyskania długu. Nieczytanie umów jest nagminnym błędem.
Długa umowa, pisana malutką czcionką, mająca zniechęcić do czytania już powinna być pierwszym ostrzeżeniem, przed zawarciem transakcji.
18 maj 2015 - 17:10:59
Ja jestem już bardzo uwrażliwiony na tle małych czcionek. Zawsze czytam taką umowę kilka razy i zazwyczaj jest w niej coś nie tak. W dzisiejszych czasach wszystkim trzeba patrzeć na ręce. Oszuści są już wszędzie.
19 wrz 2016 - 17:51:45
Magna Era doprowadziła mnie do bankructwa a mój dłużnik się śmieje !!!
21 mar 2017 - 07:27:45
Podstawą jest przede wszystkim dokładne przeczytanie umowy. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale to właśnie w niej jest przecież wszystko zawarte. Mało tego, jeśli nie rozumiemy któregoś podpunktu lub też czujemy, że jest on nie do końca jasno objaśniony to powinniśmy się poważnie zastanowić nad tym, czy warto taką umowę podpisać.
04 lip 2017 - 16:28:46
Super, dzięki wielkie winking smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-04 16:29 przez indyczek.
20 wrz 2017 - 12:53:12
O, szukałam właśnie takich porady smiling smiley Myślę, że z całą pewnością mi się one przydadzą smiling smiley Dzięki wielkie smiling smiley
20 lis 2017 - 18:18:16
Poszperajcie też na ten temat w Internecie. Moim zdaniem to jest naprawdę bardzo dobre źródło wiedzy oraz informacji smiling smiley
12 kwi 2018 - 06:51:13
No nie zawsze. Tym bardziej w takiej tematyce, gdzie każdy szczegół jest naprawdę istotny.
24 kwi 2018 - 14:12:04
Myślę, że warto się w tym temacie doradzić znajomych. To jest bardzo dobre źródło wiedzy i informacji smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować