Szukam skutecznej windykacji

Wysłane przez Ledo 
11
Szukam skutecznej windykacji
04 gru 2014 - 08:52:24
Jak w temacie tylko konkretne firmy proszę bez zaliczek i naciągania na kasę .Zostałem oszukany na kwotę ponad 84 000zł przez polaka mieszkającego w UK. Umowa ustna posiadam kopie przelewów wykonanych na konto żony oszusta i zeznania światków. Wszystkie dane oszusta są mi znane ,zameldowany w PL lecz nikt pod tym adresem nie odbiera korespondencji dla niego.Oszust oszukał już kilka osób i nadal to robi toczy się wobec niego sprawa cywilna o oszustwo. >Podaje opis sytuacji

W kwietniu dostałem namiar do oszusta od mojego kolegi
jest kierowcą ciężarówki, i na powrocie do Polski zabiera
auta z całej
UK.Kolega mój znał oszusta już jakiś czas, bo odbierał
również auta
od niego,oszust nawet zabierał kolegę do swojego domu na
małą gościne .Uzgodniliśmy z oszustem że będzie kupował uszkodzone
auta i wysyłał do mnie do Polski, a ja po naprawie będę mu je odsyłał by
je sprzedawał w Uk.Koszty zakupu aut miały być dzielone na
pół, transport do polski płaciłem ja ,a za transport do UK miał
płac on.Przelałem mu na konto bankowe pewną kwotę i
przyjechały do mnie 4 auta ,do dwóch przyjechały także potrzebne części,

.Gdy dwa auta zostały poddane naprawie bo do reszty nie
doszły części,Oszust poprosił by przelać kwotę bo kupił w
sumie 25 .Podsyłał mi zdjęcia kupionych niby aut ,w sumie otrzymał 16300Funtów.Po jakimś czasie zostało wysłane jedno
naprawione auto które po odebraniu przez niego przepadło bez wieści, nie
rozliczył za nie, zaczął kombinować że musi je dać do poprawki i
to trochę potrwa,do dziś jednak się nie rozliczył się wymyślając
różne kolorowe historie.Lecz to tylko początek poinformował mnie że na
placu który wynajmował wpadła policja i skonfiskowała wszystkie auta
bo obok garaż wynajmował jakiś złodziej aut i muszą
sprawdzić wszystko.Mijały kolejne miesiące a oszust nic nie
przysyłał,Udało mi się ustalić że przedstawiał mi
się fałszywym
imieniem i nazwiskiem ,więcej zakupionych aut nie było a
zdjęcia
zostały skopiowane z domu aukcyjnego Motorhog.Udało mi się
poznać
prawdziwe imie i nazwisko i inne dane oszusta .Wysłanie
czterech aut
było
odwróceniem czujności facet wszystko dobrze zaplanował , wyszły na jaw inne jego kłamstwa .Robi z siebie ofiarę oszustów,
że tyle razy został oszukany ,wymysla historie i kłamstwa na poczekaniu.
również kolegę który dał mi kontakt do niego.Można by
tu pisać i
pisać na ten temat ,jedno jest pewne facet nie chcę oddać
żadnych pieniędzy .Proszę o kontakt wszystkie zainteresowane firmy tylko profesjonalne bo szukam już dwa miesiące i ciągle trafiiam na firmy które każą coś tam wpłacić w różny sposób to argumentując czasami absurdalny
Re: Szukam skutecznej windykacji
23 gru 2014 - 11:33:57
Temat jest dość skomplikowany i wątpię, aby któraś z rozsądnych firm podjęła się tematu bez opłaty. Firmy windykacyjne nie mają interesu w ściganiu dłużników, ale w ściąganiu wierzytelności. W tym wypadku do tego daleka droga, więc podział kosztów przez wpłatę jest czymś normalnym i oczywistym, z resztą dzięki temu będą większe widełki przy ustalaniu prowizji smiling smiley
Re: Szukam skutecznej windykacji
19 mar 2015 - 13:11:03
Owszem temat jest dość skomplikowany. Jeżeli szukasz jakiejś firmy windykacyjnej, która nie naciąga na kasę to różnie to bywa. Jeżeli chodzi o prowizję to rzecz normalna, z czegoś takie firmy muszą czerpać wynagrodzenie, ale jeżeli takie firmy nagle doliczają sobie jakoś dodatkowe opłaty przez kruczki w umowie to już gorzej. Na bank nie polecam firmy kruk, tam masz kosmiczną prowizję niekiedy, a mało tego dochodzą dodatkowe opłaty związane z postępowaniem sądowym, gdzie etap polubowny w ich przypadku zostaje całkowicie pominięty. Mogę Ci polecić Lexperto, tam jesteś informowany na bieżąco na jakim etapie jest sprawa i płacisz dopiero wtedy gdy dojdą do ugody z twoim dłużnikiem i ten zechce ci spłacić należność.
Re: Szukam skutecznej windykacji
24 mar 2015 - 13:42:20
Lexperto za etap polubowny ma do 9% prowizji, a jeśli windykacja nie powiedzie się sukcesem klient nie ponosi opłat.
Re: Szukam skutecznej windykacji
26 mar 2015 - 11:49:44
Jak dla mnie windykacja sądowa jest skuteczną metodą działania,
obecnie szybko działają EPU czyli elektroniczne postępowanie
upominawcze, .
Re: Szukam skutecznej windykacji
26 maj 2015 - 10:35:45
Sprawa wygląda faktycznie dosyć skomplikowanie. Możesz zacząć od wpisania swojego dłużnika do big. Warszawa to miejsce siedzib dówch takich bigów (mówię to jako mieszkaniec Wa-wy winking smiley) ale możesz również się zarejestrować i sprawdzić dłużnika. Dzięki linkowi, który podesłałem wszystko powinno być jasne winking smiley. Pozdrawiam
Re: Szukam skutecznej windykacji
03 lip 2015 - 15:43:06
Także polecam windykację sądowniczą winking smiley
Re: Szukam skutecznej windykacji
13 lip 2015 - 13:21:27
To co każą wpłacać firmy windykacyjne to zazwyczaj wpisy do sądu etc. (które są przymusowe w podobnych przypadkach i z dokumentacją którą Pan posiada) każda szanująca się firma windykacyjna nie jest instytucją charytatywną i drobne opłaty na rzecz prowadzenia sprawy pobiera, jeśli miał Pan, jak przypuszczam, do czynienia z kancelariami które robią wszystko "za darmo" miał Pan tego efekt "bezskuteczny". Chce się pozytywnych efektów więc ponosi się tego koszt. Dobrze i skutecznie w tej branży równa się kosztownie. Można liczyć na takie firmy które dużo obiecują i powoli i po ciuchu mało biorą aż z pana wyciągną wszystko albo na takie które otwarcie stawiają sprawę "będzie boleć bo będzie Pan musiał zapłacić ale będzie efekt zadowalający". Zapraszam do kontaktu (34)361-88-90 przedstawi Pan sprawę (dokumenty), powiemy jaki jest realny procent odzyskania kwoty którą Pan zainwestował. www.rem.com.pl Zapraszam do zakładki referencje i zobaczyć z kim współpracujemy. Porady udzielimy gratis, jeśli bardzo ważnym jest coś darmowego w naszych działaniach.
Re: Szukam skutecznej windykacji
29 lip 2015 - 07:40:01
Ja akurat miałam styczność z firmą Spartan Group i bardzo sobie chwalę. Czytałam przeróżne rzeczy, ale postanowiłam się przekonać na własnej skórze; zwłaszcza, że byłam w podobnie trudnej sytuacji...Po pierwszym telefonie uzyskałam już doraźną pomoc i teraz nawet po dłuższym okresie czasu, kiedy wyszłam na prostą nadal korzystam z ich usług. Są bardzo rzetelni, także polecam.
Re: Szukam skutecznej windykacji
24 sie 2015 - 22:33:10
Witam, mam podobny problem, szukam DOBREJ firmy windykacyjnej, po tym jak raz naciąłem się na oszusta, wyszukałem w Internecie coś takiego jak https://aleo.com/pl/firmy/biuro-i-uslugi-dla-firmy/uslugi-specjalistyczne/uslugi-finansowe?column&order=DESC&phrase=firmy+windykacyjne&isExpandResults=true jest to portal, w którym przy każdej zarejestrowanej firmie podaje się informację o tym czy jest zweryfikowana, więc powinno zmniejszyć to szanse natrafienia na oszusta, poza tym tutaj to klient ustala warunki i później prosi kilka firm o oferty dostosowane do swoich warunków, wszystko brzmi fajnie, ale nie jestem pewien czy przypadkiem czegoś nie przeoczyłem w tym wszystkim..myślicie, że to dobry pomysł żeby tu szukać windykatorów?
Re: Szukam skutecznej windykacji
30 lis 2016 - 10:09:05
Witam proszę o kontakt514003748
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować