Pieczęć windykacyjna

WysÅ‚ane przez RafaÅ‚ S. 
11
Pieczęć windykacyjna
14 wrz 2009 - 09:48:25
Witam,

Rozważam zatrudnienie profesjonalnej kancelarii prawnej do egzekwowania zatorów płatniczych.
Mam masę drobnych dłużników, więc niekoniecznie chodzi mi tylko o sprawy sądowe,
ale również o możliwość wcześniejszego pokazania klientom, że w razie czego
sprawa trafi do profesjonalistów.

Na stronie Skarbiec.Biz znalazłem coś takiego:

"Ponadto, naszym stałym klientom oferujemy możliwość korzystania z pieczęci windykacyjnej
Kancelarii, zwierającej komunikat "Brak zapłaty w terminie spowoduje przekazanie
sprawy do windykacji Kancelarii ....". Tego rodzaju stempel stanowi
jasny sygnał, że w przypadku niespłacenia należności w terminie, zobowiązanie
bezzwłocznie trafi do windykacji prowadzonej przez prawników.
Wiedza ta wpływa na dłużników dyscyplinująco i mobilizująco."

Czy ktoś ma doświadczenie z podobnymi pomysłami?
Czy jest szansa, że to będzie działało dyscyplinująco?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-14 17:45 przez gigo.
dez
Re: Pieczęć windykacyjna
30 wrz 2009 - 21:49:49
Opinie na temat pieczęci prewencyjnej są podzielone. Niektóre firmy twierdzą że są one kompletnie nieprzydatne i nieskuteczne. Najlepsze jest jednak to że firma która stosuje taką pieczątkę myśli że jak już ją przystawi to pieniądze same zaczną terminowo spływać na konto. Niestety firmy którym daje się na przelew szybko orientują się że mimo pieczątki ich wierzyciel i tak nic nie robi przez powiedzmy 2-3 miesiące po upływie terminu płatności. Przez takie coś skuteczność pieczęci bardzo spada. Znam sporo firm bardzo zadowolonych z takiej pieczęci, ale one faktyczne pilnują płatności i szybko przekazują delikwentów do windykacji lub na drogę sądową. Co z tego że ktoś przystawi pieczątkę i powie "A" skoro " B" już nie powie i dłużnik i tak sobie taką "groźbę" zlekceważy.

Z moich doświadczeń mogę śmiało polecić stosowanie takiej pieczęci.
Re: Pieczęć windykacyjna
28 pa¼ 2009 - 16:27:02
Panie Rafale,

Skuteczność pieczęci prewencyjnych faktycznie jest dyskusyjna. Największą (co nie znaczy powalająco dużą) skuteczność wykazują zazwyczaj zastosowane przy jednorazowej transakcji z kontrahentem. Przy stałej współpracy nie odnoszą już takiego skutku, jeżeli działania wierzyciela nie są konsekwentne. Dużą skutecznością, jeżeli chodzi o prewencję, cieszy się natomiast monitoring płatności (w różnych formach).

Pozdrawiam,
Grzegorz Mottl
Windygo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-28 20:54 przez gigo.
Re: Pieczęć windykacyjna
07 gru 2009 - 14:24:13
Panie Rafale

Pieczęć windykacyjna rzadko kiedy straszy spinning smiley sticking its tongue out najczęściej służy w celach marketingowych firmom windykacyjnym.
Żadna pieczęć nie zastąpi konsekwencji w działaniu.
Re: Pieczęć windykacyjna
12 sty 2010 - 07:46:44
Pieczęć prewencyjna nie jest gwarantem terminowego spływu należności, jednak może podnieść nieznacznie priorytet płatności faktury u niefrasobliwego kontrahenta. Oczywiście nie odniesie skutku w stosunku do firmy, która już dostawała, dostaje z taką pieczęcią faktury a jednak nie idą za tym żadne dodatkowe działania. Tak więc jeśli pieczęć to koniecznie konsekwentne działanie wraz z nią.W Pana przypadku zastosowanie monitoringu może mijać się z celem, ze względu na sformułowanie "Mam masę drobnych dłużników", lepszym wyjściem, było by szybkie przekazywanie spraw do windykacji. W celu uniknięcia kosztów, wprowadzenie dla swojej oferty regulaminu z cennikiem opłat i prowizji, gdzie koszty windykacji ponosi dłużnik. Oczywiście jeśli dodatkowo każdą transakcje zabezpieczy Pan wekslem, koszty windykacji będzie można bez problemu "dorzucić" do ewentualnego nakazu zapłaty.

Hubert Tarłowski
Re: Pieczęć windykacyjna
09 lis 2010 - 23:38:45
Jedyna jaka pieczęć może straszyć to pieczęć PIP to jest coś co ma autorytet .Reszta to ozdobniki i tak jak inni wspominali reklama firm naszym kosztem.
Re: Pieczęć windykacyjna
25 lis 2010 - 22:06:13
Zamiast pieczęci lepszym rozwiązaniem - tak przynajmniej ja uważam - nawiązać stałą współpracę w firmą windykacyjną do której w razie czego będzie można przekazać sprawę bez zbędnych formalności. Ja właśnie tak zrobiłem. Czasem nawet nie muszę się dzwonić. Wystarczy ze wyślę potrzebne dokumenty do windykacji i albo dzwonią sami do mnie albo poprostu zwrtonie odsyłają mi umowę do podpisania. Polecam też zajrzeć na www.aif.com.pl
Re: Pieczęć windykacyjna
29 lis 2010 - 08:30:27
Skuteczność pieczęci windykacyjnej jest uzależniona jedynie od podejścia do tego typu prewencji potencjalnego dłużnika. Z doświadczenia wiem, że pieczęć prewencyjna sprawdza się w bardzo małym stopniu, nie tak jak przed sądowe wezwania do zapłaty, czy sam nakaz zapłaty wydany przez Sąd.

Jeśli szuka Pan kancelarii do obsługi prawnej przedsiębiorstwa, a interesuje Pana kancelaria z Krakowa - proszę pisać na priv - kancelaria prawna, która reprezentuję, specjalizuje się w windykacji - sądowej i przed sądowej, prawie cywilnym i gospodarczym. Szczegóły mogę wysłać na maila.
Re: Pieczęć windykacyjna
04 lip 2013 - 21:27:48
Takie życie z tymi kontrahentami...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-06 16:38 przez foksik.
Re: Pieczęć windykacyjna
06 lis 2013 - 09:23:29
Z własnego doświadczenia wiem, że pieczęć daje inne podejście dłużnika, szczególnie jeżeli w ciągu 5 dni od terminu płatności firma egzekwująca płatność upomina się o fakturę telefonicznie, jednocześnie wysyłając pisemne ponaglenie. Najlepiej znaleźć firmę, która współpracuje z Rejestrem Dłużników, to jest dodatkowym straszakiem na nieuczciwych kontrahentów.
Re: Pieczęć windykacyjna
06 sie 2014 - 16:38:59
Pieczęć windykacyjna to chyba najtańsze rozwiązanie, które daje takie dobre efekty. Od kiedy mam na fakturach pieczęć prewencyjną kancelarii Koksztys, to kontrahentów, którzy nie płacą nie ma w ogóle. Wcześniej zdarzało się kilku w ciągu półrocza. Teraz wszyscy płacą w terminie, co i mnie bardzo zaskoczyło. Pozytywnie oczywiście tongue sticking out smiley



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-10 20:23 przez foksik.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować