Mam dłużnika

Wysłane przez roberny 
8
Mam dłużnika
02 kwi 2015 - 13:59:17
Witam jak w temacie mam niestety dłużnika, który unika kontaktu..
Spisałem z w/w dłużnikiem umowę w której zobowiązuje się do rat w wysokości 550zł miesięcznie. Gdyby jeszcze próbował negocjować i przedstawił mi jakieś argumenty!
Jedyny kontakt jaki mieliśmy po podpisaniu umowy to jego mail, w którym cytuje:
,,Na moment dzisiejszy nie jestem w stanie spłacać panu regularnie rat długu. Odezwę się do pana jak tylko wyklaruje mi się sytuacja"

Ok odpisałem że nie ma sprawy, rozumiem niech poda kwotę którą mógł by spłacać ale regularnie. Nie dostałem jak na razie odpowiedzi na mojego maila przez okres 2 miesięcy..
Nie mam siły ani czasu na takich ludzi wiec proszę was o podpowiedz, jaką firmę windykacyjną wynająć.
Na co zwracać uwagę / czego się wystrzegać? Dodam tylko że zależy mi na załatwieniu sprawy na etapie polubownym, nie z powodu że mi szkoda dłużnika (broń boże), chodzi mi o jak najszybsze odzyskanie długu. Nie mam czasu by czekać w nieskończoność aż szanowny pan się odezwie, jednocześnie biegając za nim po sądach.
Re: Mam dłużnika
02 kwi 2015 - 14:31:37
Jeżeli poszukujesz firmy windykacyjnej to zwracaj uwagę na to by firma pobierała opłatę dopiero w chwili wyegzekwowania należności. Co do etapu polubownego to starałeś się negocjować z dłużnikiem, nawet rozłożyłeś należność na raty, a ten i tak nie spłacał. Teraz też możesz nie mieć gwarancji, że tego dokona. Może rozprawa sądowa nie byłaby złym pomysłem. Oczywiście najpierw wynajmij firmę windykacyjną, może jednak coś go ruszy i zapłaci. Lexperto nie pobiera żadnych opłat wstępnych i pobiera 8% prowizji.
Re: Mam dłużnika
03 kwi 2015 - 09:40:37
Kojarzę lexperto, czy u nich nie jest przypadkiem tak że jeśli sprawa nie zakończy się sukcesem klient jest zwolniony z opłat?
Re: Mam dłużnika
03 kwi 2015 - 09:47:57
Trzeba działać nie czekać zwłaszcza kiedy jest taka możliwość.to korzystać 8%.
Zawsze jest szansa że odzyskamy swoje należności .
Re: Mam dłużnika
03 kwi 2015 - 09:48:23
Tak. Tam i w paru innych firmach płacisz % prowizji z odzyskanej należności dopiero wtedy gdy odzyskają pieniądze.
Re: Mam dłużnika
09 kwi 2015 - 14:59:20
To jest bardzo pro klienckie podejście. Opłata zależna od sukcesu powinna być standardem. Ukróciło by to precedens w którym firmy windykacyjne pobierają opłatę wstępną, potem przez 2-3 miesiące ,,bardzo się starają" i niestety ale musimy wejść na drogę sądową co wiąże się z dodatkowymi kosztami..
Re: Mam dłużnika
20 kwi 2015 - 08:34:39
OK, byłem w w/w firmie i potwierdzam etap polubowny wyszedł mi 7% prowizji. Płatność po odzyskaniu długu, wiec na razie czekam.
Mam szczerą nadzieje że na polubownym się zakończy.
Re: Mam dłużnika
27 kwi 2015 - 11:39:13
Witamy Pana serdecznie, zapraszamy do kontaktu w prywatnej wiadomości.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować