Konto bankowe

Wysłane przez prius 
2
Konto bankowe
11 maj 2022 - 09:44:29
Czy któraś z Was ma konto w Santander? Jakieś opinie.
Szukam banku ,który nie będzie mi blokować pieniążków z 500+ mam Obecnie w Getin Banku i wpływ 3 tys.Pieniadze są ciągle blokowane na kilka dni bo mam komornika.Bank twierdzi, że muszą sprawdzić skąd jest przelew ,ale ja już mam dość tego blokowania.I szukam banku ,który nie będzie mi blokować.Pytalam w Milenium powiedziano mi ,że nie blokują A jeśli już tak się zdarzy to mam zadzwonić i w ciągu 20 min odblokuja ale warunek jest taki,że mam wypłacić wszystkie pieniądze.W Santander mówili , że nie blokują ale wiadomo jak to jest.
PS.nie piszcie ,że mam spłacić komornika ,to jest jasne ,ale po mimo spłat konto w banku dalej blokowane.Poleccie jakiś bank w którym blokować nie będą.
Re: Konto bankowe
11 maj 2022 - 10:56:51
Teoretycznie 500+ nie powinno być blokowane. W takiej sytuacji powinnaś skontaktować się z komornikiem, który nałożył blokadę na Twoje konto i poinformować go, że wpływa tam 500+. Każdy bank ma obowiązek zablokować kwotę powyżej tej wolnej od podatku. Tyle, że dochód z 500+ musisz ustalić z komornikiem bądź dzwonić do banku i prosić o odblokowanie tej kwoty. Dodam, że kwota wolna od zajęcia to 2100 złotych (chodzi o dochód z pracy lub inne wpływy nie związane ze świadczeniami).
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować