Wiadomości


2022-05-09 
Rynki finansowe - perspektywy ekonomiczne w najbliższych miesiącach
Inflacja zostanie z nami na dłużej - oceniają ekonomiści ZPF. Co więcej, walka z inflacją skutkować będzie spowolnieniem gospodarczym oraz wzrostem bezrobocia i tym samym wzmagać będzie negatywne efekty rosnących kosztów finansowania dla spłacalności zobowiązań finansowych.
 
 
2022-04-10 
Prawie 200 tys. Polaków miesięcznie bez dostępu do kredytu – skutki tzw. ustawy antylichwiarskiej uderzą w najbardziej potrzebujących finansowania
185 tys. osób miesięcznie zostanie pozbawionych dostępu do kredytu. Ci którzy otrzymają finansowanie będą musieli pogodzić się z mniejszymi kwotami i dużo krótszym okresem do spłaty.
 
 
2022-04-10 
Coraz mniej Polaków jest w stanie oszczędzać, rośnie też liczba zadłużonych gospodarstw domowych. Główną przyczyną inflacja.
Maleje grupa gospodarstw domowych, które są obecnie w stanie zgromadzić oszczędności. Według najnowszej edycji badania rynku consumer finance przeprowadzonego przez ZPF i IRG SGH udaje się to tylko nieco ponad 40% Polaków, a w porównaniu do ubiegłego roku odsetek ten zmalał o 16 p.p.
 
 
2022-04-10 
Grają na emocjach, żeby ukraść dane osobowe
Cyberprzestępcy w pierwszej kolejności próbują włamać się do naszych głów. Bazując na emocjach, podszywają się pod instytucje, którym ufamy lub osoby potrzebujące pomocy i wyłudzają dane osobowe. I niestety, jak pokazują statystyki nadal robią to skutecznie. Najbardziej podatne na próby oszustwa są kobiety i ludzie młodzi.
 
 
2022-03-04 
Ponad 2/3 Polaków płaci w pandemii wyższe rachunki za prąd, gaz i wodę
9 na 10 Polaków uważa, że koszty życia w pandemii wzrosły. Podwyżki dotyczą podstawowych rachunków, takich jak opłaty za prąd, gaz i wodę. Najbardziej podskoczyły jednak raty kredytów i pożyczek oraz czynsz za mieszkanie.
 
 
2022-02-25 
Polskie firmy wybierają restrukturyzację zamiast upadłości
Rok 2021 był rekordowy pod względem liczby firm mierzących się z niewypłacalnością. W całym 2021 roku upadło 412 firm, a 1888 podjęło decyzję o restrukturyzacji, wynika z danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Łącznie daje to 2300 przypadków - najwięcej w ciągu ostatnich sześciu lat.
 
 
2022-02-25 
Polacy przewidują problemy z obsługą swoich zobowiązań finansowych
Odsetek gospodarstw przewidujących duże problemy z obsługą swoich zobowiązań jest na najwyższym poziomie od 15 lat. Wartość Barometru Obsługi Zobowiązań znacząco spadła i osiągnęła poziom niższy niż w szczycie pandemii.
 
 
2021-12-23 
Windykacja polubowna - zawsze
Windykacja należności to wielowątkowy proces, który cały czas ulega zmianom oraz przekształceniom. I bardzo dobrze! Nie ma nic gorszego niż zastój i rutyna. Zwłaszcza gdy mowa o interakcjach międzyludzkich, a te przecież są podstawą rzetelnej, etycznej, polubownej windykacji należności. Wiedza o nich jest już mocno obecna w tworzeniu procesów windykacji. Do lamusa należy odesłać stereotyp windykatora działającego z pozycji siły.
 
 
2021-12-21 
Branża IT zaprogramowana na długi
Według szacunków ekspertów, rynek IT w Polsce wzrośnie w 2021 r. o ponad 7 proc. W ubiegłym roku było to 6 proc. Szybciej niż cała branża będzie rósł segment oprogramowania, głównie rozwiązań business intelligence oraz aplikacji i systemów bezpieczeństwa IT i sieciowego. Wraz z rozwojem rynku zwiększa się też jego zadłużenie. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że zaległości firm TI wynoszą 230,5 mln zł. Ale one same mają do odzyskania od wierzycieli aż 401 mln zł. ...
 
 
2021-11-17 
Obawy inflacyjne gospodarstw domowych wystrzeliły! Są najwyższe od 25 lat
Aż 86% gospodarstw domowych w Polsce odczuwa wzrost cen bardziej niż zwykle - wynika z najnowszego badania ZPF i IRG SGH. Ponad 3/4 przedstawicieli gospodarstw domowych ocenia, że obecne koszty utrzymania w skali kraju są „wyraźnie dużo wyższe” lub „znacznie wyższe” niż przed rokiem. Najsilniej wzrost cen odczuwamy w wydatkach na paliwo, żywność i rachunki za gaz i energię.
 
 
2021-10-29 
Urodzeni w dobie Internetu lepiej radzą sobie z jego zagrożeniami
Tylko niewiele ponad ¼ osób po 65 roku życia wiedziałaby, jak poradzić sobie z atakiem hakerów. Na e-zagrożenia znacznie lepiej przygotowani są ludzie młodzi. Blisko połowa z nich deklaruje, że wiedziałaby, co zrobić w przypadku ataku cyberprzestępców.
 
 
2021-10-28 
Bankructw konsumenckich przybędzie
8268 upadłości konsumenckich orzekły sądy w I połowie 2021 r. - pokazują dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. 5378 z tych osób w dniu bankructwa było notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. ...
 
 
2021-08-09 
Nowe przepisy pozwolą zmniejszyć bariery dostępu do rynku finansowego
Nowelizację w sumie 19 ustaw planuje Ministerstwo Finansów w celu eliminacji barier dostępu do rynku finansowego, usprawnienia nadzoru nad nim oraz ochrony klientów instytucji finansowych. Wśród kluczowych zmian m.in. ułatwienia w zakresie podzlecania czynności outsourcingowych przez banki oraz rozszerzenie i wzmocnienie kompetencji nadzorczych KNF. Projektowane regulacje są szczegółowo analizowane przez ZPF, który włączy się również w dalszy proces legislacyjny. Jakie dokładnie zmiany czekają rynek finansowy?
 
 
2021-08-09 
Dzwoni pan z banku i prosi o hasło
Prawie co 4. Polak deklaruje, że w czasie pandemii rozmawiał przez telefon z kimś, kto poprosił go o podanie numeru PESEL, serii dowodu osobistego lub danych do logowania w bankowości elektronicznej. Najczęściej o takie dane pytali „pracownicy banków” i to nie zawsze tych, w którym mamy konto.
 
 
2021-07-08 
Płaca minimalna w górę – komentarz ekspercki
Rada Ministrów zaproponowała wysokość płacy minimalnej na rok 2022 na poziomie 3 000 zł. Propozycja została przekazana do konsultacji społecznych. Proponowana kwota jest wyższa o 200 zł od pensji minimalnej z bieżącego roku. Przedstawiciele pracodawców zgadzają się na zaproponowaną kwotę. Z kolei związki zawodowe postulują o zwiększenie płacy nawet o 500 zł. Jakiego wzrostu płacy minimalnej możemy się spodziewać?
 
 
Strona 1 z 32    Następna »
Szukaj firm windykacyjnych
Nazwa firmy:
Kwota windykacji:
Obszar geograficzny:

Kalkulatory

Kwota:Okres "od":


Okres "do":
Wybrane wpisy z bazy firm
windykacja, giełda długów, wezwania do zapłaty

Zasięg działania: Polska
Windykacja na Ukrainie. Dłużnik na Ukrainie. Świadczymy usługi na terenie całej Ukrainy.

Zasięg działania: Europa