11 11 shopping Festival AliExpress 160

Wiadomości


2017-10-04 
Miliardy długów emerytów. Wcześniejsza emerytura może oznaczać ich wzrost
Blisko 3,2 miliarda złotych wynosi dług ponad 238 tysięcy emerytów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. Obniżenie wieku emerytalnego od 1 października 2017 roku może oznaczać wzrost liczby zadłużonych emerytów oraz ich długów. Bardzo dużo będzie zależało od decyzji samych seniorów, ponieważ jednym z najczęstszych powodów zadłużania się są zbyt niskie dochody.
 
 
2017-10-04 
Rejestr Należności Publicznoprawnych
W dniu 1 stycznia 2018 roku zostanie utworzony Rejestr Należności Publicznoprawnych (dalej: RNP lub rejestr). Jest on częścią uchwalonego w dniu 7 kwietnia 2017 roku przez Sejm pakietu rozwiązań dotyczących ułatwienia dochodzenia wierzytelności. Celem powstania rejestru jest zachęcenie dłużników do szybszej spłaty swoich zobowiązań oraz pomoc dla przedsiębiorców w weryfikowaniu sytuacji finansowej kontrahentów.
 
 
2017-08-30 
Kierowcy zapomnieli zapłacić… 142 mln zł?
Prawie 123 tys. dłużników firm ubezpieczeniowych ma w sumie ponad 160 tys. niezapłaconych zobowiązań, sięgających 142,4 mln zł. Wszystko z powodu zapomnienia bądź niewiedzy właścicieli aut, niekompetencji agentów ubezpieczeniowych, a czasem oszustw kierowców.
 
 
2017-08-30 
Czy zmiany w instytucji przedawnienia zobowiązania są rzeczywiście potrzebne?
Ważą się losy jednej z fundamentalnych kwestii dla dochodzenia wierzytelności przez wszystkich wierzycieli w naszym kraju - przedawnienia roszczeń. 19 lipca 2017 r. minął termin składania przez stronę społeczną opinii w przedmiocie projektu ustawy, przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W procesie tym wzięła również udział Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych.
 
 
2017-07-27 
KPF: Gospodarstwa domowe wychodzą z długów
Polacy pozbywają się długów. Szczególnie tych zaciągniętych u rodziny lub znajomych oraz w zakładach pracy. Nie mają za to problemów z tym, by zalegać z opłatami za prąd, media lub czynsz. To wnioski płynące z analizy odpowiedzi udzielonych przez respondentów badania „Sytuacja na rynku consumer finance”, przeprowadzonego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH w II kwartale br.
 
 
2017-07-27 
17 dłużników-rekordzistów ma… 122 mln złotych długu
45,3 mln złotych - taką niebagatelną kwotę ma do oddania najbardziej zadłużony konsument notowany w Krajowym Rejestrze Długów. 40-latka na listę nierzetelnych płatników wpisał jeden z sądów. Niestety nie podał jego adresu zamieszkania. ...
 
 
2017-06-13 
Nowe zmiany dla firm. Będzie łatwiej w sądach
Skrócenie formalnych etapów postępowania sądowego, dwukrotne podwyższenie limitu wartości przedmiotu sporu w trybie uproszczonym i rozstrzyganie spraw przedsiębiorców w postępowaniu grupowym. To najważniejsze zmiany, które ułatwią firmom dochodzenie własnych należności na drodze sądowej. Wszystko za sprawą nowych regulacji zawartych w pakiecie wierzycielskim, które weszły w życie 1 czerwca.
 
 
2017-06-13 
Po co nam giełdy wierzytelności?
Giełdy wierzytelności istnieją w polskim obrocie gospodarczym już od ponad 20 lat. Rozwój internetowych narzędzi spowodował, że ich znaczenie i skuteczność w ostatnim czasie znacząco wzrosły. Dlaczego wierzyciele oferują sprzedaż wierzytelności poprzez giełdy? Dlaczego tego typu informacje są pożądane?
 
 
2017-06-13 
Liczba giełdowych dłużników spadła, ale średni dług rekordowo wysoki
27,3 miliona złotych to łączne zadłużenie 56 spółek notowanych na głównym rynku GPW, które na początku maja znajdowały się w Krajowym Rejestrze Długów. Liczba giełdowych dłużników jest najniższa w historii badania. Tego samego niestety nie można powiedzieć o wartości ich zobowiązań. Średni dług przypadający na jedną zadłużoną spółkę notowaną na giełdzie wynosi już niemal pół miliona złotych.
 
 
2017-05-09 
Porażka systemu bezpłatnego poradnictwa prawnego
Minął rok od wdrożenia systemu bezpłatnych porad prawnych w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. W trakcie całego 2016 roku uruchomiono w Polsce ponad 1500 punktów świadczących bezpłatną pomoc prawną dla osób najuboższych, z czego ponad 600 jest prowadzonych przez organizacje pozarządowe...
 
 
2017-05-09 
Rozwód i podział majątku a kredyt hipoteczny
Jedynie niewielki odsetek nabywców nieruchomości może sobie pozwolić na ich zakup bez wspomagania się kredytem. Najczęściej jest to kredyt zaciągany wspólnie z partnerem lub małżonkiem. I gdy po kilku latach rozchodzą się życiowe drogi kredytobiorców, pozostaje problem, który w obecnym stanie prawnym wydaje się nierozwiązywalny w sposób w pełni satysfakcjonujący obie strony.
 
 
2017-04-05 
Nowelizacja prawa cywilnego uderzy w firmy windykacyjne
Nie jest tajemnicą, że znaczny odsetek postępowań o zapłatę rozpoznawanych obecnie przez sądy cywilne, w których stronami są firmy windykacyjne, obejmuje wierzytelności przedawnione. I choć świadomość istnienia instytucji przedawnienia jest wśród dłużników coraz większa, to i tak statystyki przemawiają na korzyść wierzycieli, czego przyczyną jest oczywiście bierność pozwanych i istniejący stan prawny wykluczający inicjatywę sądu w kwestii przedawnienia.
 
 
2017-04-05 
Brak adresu zamieszkania pozwanego skutkuje zwrotem pozwu
Interes wierzyciela i umożliwienie mu dochodzenia w sposób skuteczny zapłaty wierzytelności od dłużnika powinien być przedkładany nad interes dłużnika, przy równym poszanowaniu praw obu stron i zapewnieniu bezstronnego rozstrzygnięcia sporu przez niezawisły sąd. Tymczasem od kilku lat można zaobserwować postępujący proces utrudniania powodom dochodzenia uzasadnionych roszczeń przy równoczesnym braku rozwiązań rekompensujących coraz to nowe wymagania stawiane im przez ustawodawcę i sądy...
 
 
2017-04-05 
Co piąty młody człowiek pożycza od rodziny - O czym warto pamiętać, zanim pożyczysz pieniądze?
Pożyczanie od rodziny lub znajomych to wciąż bardzo popularny sposób uzupełniania braków finansowych. Niemal 20% Polaków w wieku 18-29 lat pożyczyło pieniądze od rodziny lub znajomych w okresie ostatnich 2 lat, wynika z badań Kantar Millward Brown wykonanych dla GetBack S.A. Jak znaleźć balans między ryzykiem utraty pieniędzy a chęcią finansowego wsparcia rodziny lub przyjaciół?
 
 
2017-04-05 
Wsie i miasteczka nie płacą za telefon
W Krajowym Rejestrze Długów widnieje ponad 354 tys. osób, które mają blisko 488 tys. niezapłaconych rachunków telefonicznych. Ich łączna wartość, to ponad 822 mln zł. Największe zaległości mają mieszkańcy małych miasteczek i wsi.
 
 
Strona 1 z 27    Następna »
Szukaj firm windykacyjnych
Nazwa firmy:
Kwota windykacji:
Obszar geograficzny:

Kalkulatory

Kwota:Okres "od":


Okres "do":
Wybrane wpisy z bazy firm
Jesteśmy doskonale zorganizowaną firmą windykacyjną, działającą jako spółka prawa handlowego z wyłącznie polskim kapitałem. Nie opowiadamy bajek, my wiemy jak windykować skutecznie, ale i z rozsądkiem

Zasięg działania: Europa
Nasza firma zajmuje się : - windykacją należności - wywiadzie gospodarczym, - monitoringiem płatności, - mediacjach. - prowadzeniem spraw cywilnych i karnych poprzez kancelarię adwokacką

Zasięg działania: Europa