Wiadomości


2024-05-24 
Co czwarty Polak jest gotów udostępnić dane osobowe za dodatkowe korzyści
25,1 proc. Polaków zgodziłoby się udostępnić dane osobowe, jeśli w zamian otrzymaliby dodatkowe korzyści. Za atrakcyjną zniżkę czy darmowy produkt najczęściej jesteśmy gotowi podać adres e-mail (76,1 proc.), imię i nazwisko (64,7 proc.), numer telefonu (61,6 proc.), a co dziesiąty z nas numer PESEL (9,4 proc.).
 
 
2024-05-24 
Branża leasingowa – klęska urodzaju i miliardowego długu
Branża leasingowa ma za sobą rekordowy rok, a obecny zapowiada się podobnie. Co 4. przedsiębiorca z sektora MŚP deklaruje, że w 2024 r. sięgnie po leasing. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania tymi usługami rośnie też ryzyko trafienia na niesolidnych klientów. Pokazuje to baza danych Krajowego Rejestru Długów. W ciągu ostatniego roku zaległości wobec firm leasingowych wzrosły o 81,6 mln zł i obecnie przekraczają 1,06 mld zł. Branża rocznie pobiera ponad milion raportów finansowych, by zminimalizować ryzyko transakcyjne...
 
 
2024-04-17 
Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi
O 1/3 wzrosło w ciągu dwóch lat zadłużenie branży IT - pokazują najnowsze dane Krajowego Rejestru Długów. Sektor, który z założenia jest skazany na rozwój, powoli zaczyna być ofiarą własnego sukcesu. Jego długi wynoszą obecnie 264 mln zł, ale jeszcze więcej, bo prawie 400 mln zł, firmy informatyczne muszą odzyskać od swoich klientów.
 
 
2024-04-12 
Wartość zobowiązań Polaków w firmach zarządzających wierzytelnościami sięgnęła prawie 170 mld zł. Co piąta osoba to multidłużnik
O 8,4 proc. r/r wzrosła w 2023 r. kwota wierzytelności obsługiwanych przez firmy z tego sektora, zrzeszone w Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF). To wynik 50. edycji badania, które ZPF prowadzi wśród podmiotów zarządzających wierzytelnościami w Polsce.
 
 
2024-04-12 
HoReCa – gastronomia z problemami, a hotele w lepszej kondycji
Blisko 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. Co 8. restauracja jest wpisana do Krajowego Rejestru Długów. To krajobraz branży HoReCa po pandemii - oceniają eksperci i KRD zalecają kontrahentom przedsiębiorców z tej branży ostrożność w wystawianiu faktur z odroczonym terminem płatności.
 
 
2024-01-09 
Ważne zmiany dla klientów instytucji finansowych. Co przyniesie 2024 rok?
Zapobieganie kradzieżom tożsamości, nowe regulacje w zakresie reklamowania kredytów i pożyczek, cyberbezpieczeństwo i rola sztucznej inteligencji w profilowaniu klientów - to ważne tematy, wokół których w 2024 r. będzie toczyła się dyskusja na temat rozwiązań prawnych w sektorze finansowym. Wszystkie będą miały bezpośredni wpływ na jego klientów.
 
 
2024-01-09 
Jak sektor MŚP jest gotowy na 2024 rok? Co czwarta firma nie ma ustalonego budżetu
Tylko 24 proc. przedsiębiorstw z sektora MŚP ma zaplanowany budżet, czyli zestawienie przewidywanych przychodów i wydatków, na cały rok. Co czwarta. firma w ogóle nie planuje budżetu, a decyzje podejmowane są w niej z dnia na dzień. Co do kosztów, jedynie duże inwestycje są planowane na 12 miesięcy z góry, a w przypadku zakupów firmowych większość właścicieli firm wybiera planowanie półroczne.
 
 
2023-10-06 
Portfele Polaków w opłakanym stanie: zadłużenie rośnie, oszczędności topnieją
O 2,8 mld zł wzrosło w ciągu ostatniego roku zadłużenie konsumentów i, według danych Krajowego Rejestru Długów, wynosi ono już 45 mld zł.
 
 
2023-10-06 
Prywatna opieka medyczna na fali, a zadłużenie rośnie
Choć coraz więcej klientów korzysta z prywatnych usług medycznych, branża ta zmaga się z zadłużeniem sięgającym 172 mln zł. Mimo że ceny pakietów medycznych rosną, to rośnie też liczba dłużników. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów BIG SA, jest ich już 2849.
 
 
2023-09-05 
Rośnie zadłużenie wobec szkół – dziś to już ponad 20 mln zł
Nowy rok szkolny część jednostek oświaty zaczyna na minusie. Dłużnicy są winni prywatnym i publicznym placówkom edukacyjnym 20,7 mln zł. Zobowiązań finansowych nie uregulowali głównie uczniowie, studenci i absolwenci, ale 5 mln zł wobec szkół mają także przedsiębiorcy. Przez ostatni rok ich zaległości wzrosły o 10 proc. Coraz więcej długów edukacyjnych to „nieświadome zobowiązania” - alarmują windykatorzy...
 
 
2023-08-23 
Prowadzenie działalności gospodarczej coraz droższe
Ostatnie miesiące były dla firm jak bieg z przeszkodami. Wysokie koszty zatrudnienia, rosnące ceny energii i surowców, a także opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów, spadek liczby klientów i inne problemy finansowe sprawiły, że blisko połowa mikroprzedsiębiorców musiała zredukować koszty prowadzonej działalności - wynika z badania NFG „Barometr wydatków firmowych”.
 
 
2023-08-23 
Gapowicze są winni prawie pół miliarda złotych. Mandatów przybywa głównie młodym pasażerom
Zadłużenie Polaków z tytułu jazdy bez biletu komunikacją miejską wynosi 499,5 mln zł i lekko zmalało w porównaniu z ubiegłym rokiem (o prawie 3 proc.), wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Rośnie jednak nowy problem - trend na jazdę na gapę wśród młodych.
 
 
2023-06-20 
Zawodowi dłużnicy – jedno z ukrytych zagrożeń dla biznesu
Spółka prawa handlowego z niskim kapitałem, w sieci spółek powiązanych kapitałowo i osobowo, mająca długi - to główne cechy, po których można rozpoznać tzw. zawodowego dłużnika. W tę pułapkę wpada wiele firm, bo zawodowi dłużnicy świetnie wiedzą, jak udawać solidnego i obiecującego partnera, licząc na to, że przedsiębiorca nie sprawdzi ich kondycji finansowej.
 
 
2023-06-20 
Zatory płatnicze i zamrożone pieniądze podcinają skrzydła JDG-om
Połowa mikrofirm dobrze ocenia swoją stabilność finansową. Wśród branż wybija się pod tym względem produkcja. Przedsiębiorcy, którzy źle postrzegają swoją kondycję biznesową, przyznają, że w ciągu minionego roku musieli ciąć koszty z powodu zatorów płatniczych. Najczęściej rezygnowali z działań reklamowych. Dodatkowym utrudnieniem dla mikrofirm są pieniądze zamrożone w fakturach. Jedynie co 4. nie musi czekać na płatności, bo rozlicza się z klientami za gotówkę.
 
 
2023-06-20 
Co 3. Polak zetknął się z próbą wyłudzenia danych, a co 8. padł jego ofiarą
1/3 Polaków potwierdza, że spotkała się w ciągu ostatniego roku z próbą wyłudzenia ich danych osobowych poprzez fałszywy telefon, link bądź e-mail. 12 proc. padło ofiarą takiego oszustwa, a drugie tyle nie potrafi stwierdzić, czy taki fakt miał miejsce. ...
 
 
Strona 1 z 34    Następna »
Szukaj firm windykacyjnych
Nazwa firmy:
Kwota windykacji:
Obszar geograficzny:

Kalkulatory

Kwota:Okres "od":


Okres "do":
Wybrane wpisy z bazy firm
Windykacja za odsetki, skup niezapłaconych faktur i not odsetkowych, wywiad gospodarczy, kompleksowa obsługa prawna, monitoring płatności, pieczęć prewencyjna, restrukturyzacja zobowiązań.

Zasięg działania: Polska
Jesteśmy specjalistyczną agencją windykacyjną skupiającą się na odzyskiwaniu płatności z niezapłaconych faktur. Pomogliśmy setkom firm odzyskać pieniądze od nierzetelnych kontrahentów.

Zasięg działania: Europa