Wiadomości


2022-11-30 
Młodzi marzą o niezależności finansowej, a do spłaty mają 5,8 mld zł
Potrzeba osiągnięcia niezależności finansowej jest dla młodych Polaków głównym argumentem przemawiającym za podjęciem pracy zarobkowej. Bardziej zdeterminowane w tym są jednak kobiety. Mężczyźni są z kolei bardziej skłonni do tego, by dłużej pozostać na utrzymaniu rodziców lub osób, z którymi są w związku. ...
 
 
2022-11-30 
Mniej bankructw, więcej pieniędzy na inwestycje i pensje pracowników
Ponad połowa konsumentów i przedsiębiorców z sektora MŚP uważa, że firmy windykacyjne są potrzebne zawsze, niezależnie od koniunktury, a co czwarty ankietowany, że tylko w kryzysie. Główne korzyści z ich działalności, jakie dostrzegają, to: zmniejszenie zatorów płatniczych i liczby bankructw, zwiększenie pieniędzy na inwestycje i rozwój oraz więcej miejsc pracy i wyższe pensje. ...
 
 
2022-09-19 
Inflacja bezlitosna dla polskich firm
Polscy przedsiębiorcy mierzą się ze wzrostem kosztów działalności, zatorami płatniczymi, inflacją i brakami kadrowymi. Wzrasta średnia wartość zadłużeń polskich firm i perspektywy na najbliższe miesiące wciąż nie są optymistyczne, zwłaszcza też, że w przyszłym roku najniższa krajowa pensja wzrośnie aż dwukrotnie!
 
 
2022-09-16 
Blisko połowa Polaków akceptuje nadużycia w sferze finansów
Dla 91% Polaków oddawanie długów jest zawsze obowiązkiem moralnym, jednak w codziennych życiowych sytuacjach związanych z finansami przestrzeganie etycznych standardów nie jest już takie oczywiste - wynika z najnowszego raportu Moralność finansowa Polaków. Według niego ponad połowa społeczeństwa akceptuje m.in. pracę na czarno po to by uniknąć ściągania długów z pensji czy zakup bez rachunku, pozwalający nie płacić podatku VAT.
 
 
2022-09-16 
Młodzi Polacy ułatwiają przestępcom wyłudzanie danych osobowych
Prawie 20 proc. osób między 18. a 24. r.ż. opublikowało kiedyś w sieci zdjęcia swoich dokumentów, a 28 proc. z tej grupy przyznaje, że zdarzyło im się podzielić z innymi swoimi hasłami do logowania. Brakuje także refleksji nad tym, czy udostępnienie danych osobowych w konkretnych przypadkach jest uzasadnione. Tak wynika z badania serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Niestety w ten sposób znacznie ułatwiamy zadanie cyberprzestępcom, których aktywność i tak w ostatnich lata sukcesywnie rośnie.
 
 
2022-07-11 
Branża rolno-spożywcza zbiera plony wojny i inflacji
Inflacja i wojna za wschodnią granicą stawiają wiele pytań przed branżą rolno-spożywczą. Ostatni kryzys wywołany pandemią zaowocował wzrostem zadłużenia, które jednak sektor zdołał spłacić z nawiązką. Obecnie jest ono na poziomie 775 mln zł, czyli o 14 proc. niższym niż na koniec 2020 r. Tym razem wyzwania mogą okazać się znacznie trudniejsze do przezwyciężenia, bo dotkną bezpośrednio rynku żywności.
 
 
2022-07-11 
Prognozy gospodarcze i rynkowe - bieg pod górkę
Wzrost światowy wchodzi w trudną fazę w związku z utrzymującym się wysokim poziomem niepewności wynikającej z ryzyk geopolitycznych.W związku z szybszym zaostrzaniem polityki monetarnej i pogarszającą się sytuacją geopolityczną rosną ryzyka dla rynków wschodzących. Allianz Trade przewiduje wzrost światowego PKB na poziomie +2,9% w tym roku oraz +2,5% w roku 2023, co stanowić będzie spadek o odpowiednio -0,4pp i -0,3pp w porównaniu do ostatniej prognozy Allianz Trade z marca.
 
 
2022-05-09 
Rynki finansowe - perspektywy ekonomiczne w najbliższych miesiącach
Inflacja zostanie z nami na dłużej - oceniają ekonomiści ZPF. Co więcej, walka z inflacją skutkować będzie spowolnieniem gospodarczym oraz wzrostem bezrobocia i tym samym wzmagać będzie negatywne efekty rosnących kosztów finansowania dla spłacalności zobowiązań finansowych.
 
 
2022-04-10 
Prawie 200 tys. Polaków miesięcznie bez dostępu do kredytu – skutki tzw. ustawy antylichwiarskiej uderzą w najbardziej potrzebujących finansowania
185 tys. osób miesięcznie zostanie pozbawionych dostępu do kredytu. Ci którzy otrzymają finansowanie będą musieli pogodzić się z mniejszymi kwotami i dużo krótszym okresem do spłaty.
 
 
2022-04-10 
Coraz mniej Polaków jest w stanie oszczędzać, rośnie też liczba zadłużonych gospodarstw domowych. Główną przyczyną inflacja.
Maleje grupa gospodarstw domowych, które są obecnie w stanie zgromadzić oszczędności. Według najnowszej edycji badania rynku consumer finance przeprowadzonego przez ZPF i IRG SGH udaje się to tylko nieco ponad 40% Polaków, a w porównaniu do ubiegłego roku odsetek ten zmalał o 16 p.p.
 
 
2022-04-10 
Grają na emocjach, żeby ukraść dane osobowe
Cyberprzestępcy w pierwszej kolejności próbują włamać się do naszych głów. Bazując na emocjach, podszywają się pod instytucje, którym ufamy lub osoby potrzebujące pomocy i wyłudzają dane osobowe. I niestety, jak pokazują statystyki nadal robią to skutecznie. Najbardziej podatne na próby oszustwa są kobiety i ludzie młodzi.
 
 
2022-03-04 
Ponad 2/3 Polaków płaci w pandemii wyższe rachunki za prąd, gaz i wodę
9 na 10 Polaków uważa, że koszty życia w pandemii wzrosły. Podwyżki dotyczą podstawowych rachunków, takich jak opłaty za prąd, gaz i wodę. Najbardziej podskoczyły jednak raty kredytów i pożyczek oraz czynsz za mieszkanie.
 
 
2022-02-25 
Polskie firmy wybierają restrukturyzację zamiast upadłości
Rok 2021 był rekordowy pod względem liczby firm mierzących się z niewypłacalnością. W całym 2021 roku upadło 412 firm, a 1888 podjęło decyzję o restrukturyzacji, wynika z danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Łącznie daje to 2300 przypadków - najwięcej w ciągu ostatnich sześciu lat.
 
 
2022-02-25 
Polacy przewidują problemy z obsługą swoich zobowiązań finansowych
Odsetek gospodarstw przewidujących duże problemy z obsługą swoich zobowiązań jest na najwyższym poziomie od 15 lat. Wartość Barometru Obsługi Zobowiązań znacząco spadła i osiągnęła poziom niższy niż w szczycie pandemii.
 
 
2021-12-23 
Windykacja polubowna - zawsze
Windykacja należności to wielowątkowy proces, który cały czas ulega zmianom oraz przekształceniom. I bardzo dobrze! Nie ma nic gorszego niż zastój i rutyna. Zwłaszcza gdy mowa o interakcjach międzyludzkich, a te przecież są podstawą rzetelnej, etycznej, polubownej windykacji należności. Wiedza o nich jest już mocno obecna w tworzeniu procesów windykacji. Do lamusa należy odesłać stereotyp windykatora działającego z pozycji siły.
 
 
Strona 1 z 32    Następna »
Szukaj firm windykacyjnych
Nazwa firmy:
Kwota windykacji:
Obszar geograficzny:

Kalkulatory

Kwota:Okres "od":


Okres "do":
Wybrane wpisy z bazy firm
Windykacja Terenowa , listowna , telefoniczna , Monitoring Płatności , Usługi Detektywistyczne , Wywiad Gospodarczy , Działamy w całej Polsce oraz Unii Europejskiej

Zasięg działania: Europa
Specjalizujemy się w terenowej Windykacji Na Koszt Dłużnika. Windykacja bezpośrednia na terenie całego kraju. Wynagrodzenie jedynie od sukcesu.

Zasięg działania: Europa