Raporty


2017-06-13 
Ile Polak wydaje na siebie?
Znaczna część Polaków może wydać na swoje potrzeby nawet do 500 zł w ciągu miesiąca, przy czym dziennie wydatki mężczyzn na ten cel są ponaddwukrotnie wyższe w porównaniu do wydatków kobiet. Więcej szczegółów na temat finansów Polaków zdradza najnowszy raport „Sytuacja materialna Polaków” (1), zrealizowany na zlecenie Lindorff SA.
 
 
2017-06-13 
Zatory maleją, gospodarka rośnie
W pierwszym kwartale 2017 roku co piąta polska firma nie miała żadnych problemów z otrzymaniem terminowej zapłaty za sprzedane towary lub usługi, a Indeks Należności Przedsiębiorstw osiągnął najwyższy poziom w ponad ośmioletniej historii badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”. To daje nadzieje na wyższy wzrost gospodarczy w nadchodzących miesiącach.
 
 
2017-05-09 
W I kwartale 2017 r. liczba niewypłacalnych firm w Polsce była o 29% wyższa niż w I kwartale ub. roku
W pierwszym kwartale opublikowano informacje o niewypłacalności 224 polskich przedsiębiorstw, wobec 173 w I kwartale 2016 roku, czyli nastąpił wzrost ich liczby o +29%. W samym marcu opublikowano informacje o niewypłacalności 78 polskich przedsiębiorstw (wobec 68 takich przypadków w marcu ubiegłego roku).
 
 
2017-05-09 
Razem czy osobno - planowanie budżetu według Polaków
Ponad połowa badanych deklaruje, że domowy budżet planuje wspólnie z życiowym partnerem, ale niewiele ponad 40% posiada z nim wspólne konto. Jednocześnie do samodzielnego planowania wydatków na dom przyznaje się aż 41% kobiet i tylko 26% mężczyzn - wynika z najnowszego raportu „Sytuacja materialna Polaków”, zrealizowanego na zlecenie Lindorff SA. Jakie dodatkowe tendencje związane z planowaniem wydatków wykazują polskie gospodarstwa domowe?
 
 
2017-04-05 
W lutym liczba niewypłacalnych firm w Polsce na poziomie z ostatnich miesięcy – o 43% wyższa niż w lutym ub. roku
W lutym opublikowano informacje o niewypłacalności 77 polskich przedsiębiorstw wobec 54 w lutym 2016 roku, czyli nastąpił wzrost ich liczby o +43% (niewypłacalność - czyli niezdolności do regulowania zobowiązań wobec dostawców w różnych formach prawnych, upadłości czy postępowań restrukturyzacyjnych).
 
 
2017-04-05 
KPF: Samochód na kredyt, a nie z zaoszczędzonych środków
W ostatnim badaniu koniunktury na rynku consumer finance, przeprowadzonym przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH, odnotowano poprawę sytuacji w obszarze popytu na dobra trwałe i wzrost skłonności do finansowania ich zakupów ze środków obcych.
 
 
2017-04-05 
Niebezpiecznie kobiety, czyli gdzie mieszkają najbardziej zadłużone Polki
Co trzecia osoba trafiająca na listę nierzetelnych płatników to kobieta - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zadłużenie blisko 810 tys. Polek wynosi 8,4 mld złotych. Na mapie Polski są takie regiony, w których płeć piękna wyjątkowo śmielej zapożycza się, potem nie płaci zobowiązań, a jej średnie zadłużenie znacznie przekracza dług statycznej kobiety.
 
 
2017-02-24 
W styczniu liczba niewypłacalnych firm w Polsce wzrosła o 44% w stosunku do stycznia 2016 roku
W styczniu opublikowano informacje o niewypłacalności 69 polskich przedsiębiorstw wobec 48 w styczniu 2016 roku, czyli nastąpił wzrost ich liczby o 44% (niewypłacalność - czyli niezdolności do regulowania zobowiązań wobec dostawców w różnych formach prawnych, upadłości czy postępowań restrukturyzacyjnych).
 
 
2017-02-24 
Przedsiębiorcy dłużej czekają na pieniądze, ale ich optymizm rośnie
Średni okres oczekiwania na zapłatę w czwartym kwartale 2016 roku wyniósł 3 miesiące i 3 dni. Tym samym jest o ponad tydzień dłuższy niż trzy miesiące wcześniej.
 
 
2017-02-02 
Prognozy ekonomiczne na rok 2017
Strażnicy ekonomii: Superbohaterzy, ich pomocnicy i czarne charaktery. W roku 2017 stopa wzrostu światowego PKB powinna wynieść +2,8%, co oznacza jednak, że już siódmy rok z rzędu pozostanie ona niższa od +3% - wartość stanowiąca prawdziwy „szklany sufit”, z roku na rok coraz trudniejszy do zbicia.
 
 
2017-02-02 
W 2016 roku w Polsce liczba niewypłacalnych firm wzrosła o 8%, w 2017 zwiększy się o kolejne 3%
W grudniu opublikowano informacje o niewypłacalności 77 polskich przedsiębiorstw wobec 61 w grudniu 2015 roku (niewypłacalność jako stan faktyczny - czyli niezdolności do regulowania zobowiązań wobec dostawców w różnych formach prawnych, upadłości czy postępowań restrukturyzacyjnych). W całym 2016 roku opublikowano informacje o 805 przypadkach niewypłacalności wobec 747 w tym samym okresie ub. roku (+8%).
 
 
2017-01-11 
Znaczący wzrost strat spowodowanych niewypłacalnością firm w Niemczech
Straty spowodowane niewypłacalnością firm w Niemczech znacząco wzrosły pomimo spadku liczby orzeczonych niewypłacalności: w okresie 12 miesięcy upływającym w sierpniu 2016 były o 48% wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Coraz więcej firm istotnych dla gospodarki Niemiec chyli się ku upadłości.
 
 
2016-12-27 
10,5 miliarda złotych długów za alimenty
Już w trzech województwach: mazowieckim, śląskim i dolnośląskim długi alimentacyjne przekroczyły miliard złotych. W Krajowym Rejestrze Długów znajduje się prawie 312 tys. rodziców, którzy nie dopełniają comiesięcznego obowiązku łożenia na swoje dzieci. Ich łączne zadłużenie wynosi 10,56 mld zł. Najstarszy dłużnik alimentacyjny ma 87 lat. Ministerstwo Sprawiedliwości wypowiada wojnę nieuczciwym rodzicom.
 
 
2016-12-27 
Apteki zadłużają się coraz szybciej
W Polsce działa niespełna 15 tysięcy aptek. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że 1 252 z nich ma niezapłacone w terminie zobowiązania na łączną kwotę przekraczającą 52 miliony złotych. Od początku roku liczba dłużników z tej branży zwiększyła się o prawie 12 procent, ale jeszcze bardziej gwałtownie wzrosło ich łączne zadłużenie - o ponad 30 procent.
 
 
2016-11-25 
Czy wystarcza nam pensji na edukację dzieci?
Deklarujemy, iż koszty związane z edukacją naszych dzieci są wysokie. Skąd zatem pozyskujemy środki na kształcenie dzieci? Jak wynika z najnowszego raportu „Ważne wydarzenia w życiu Polaków”1, wykonanego na zlecenie Lindorff SA, w zdecydowanej większości pieniądze na ten cel przeznaczamy z podstawowego wynagrodzenia. W jaki jeszcze inny sposób Polacy finansują edukację swojego potomstwa?
 
 
Strona 1 z 14    Następna »
Szukaj firm windykacyjnych
Nazwa firmy:
Kwota windykacji:
Obszar geograficzny:

Kalkulatory

Kwota:Okres "od":


Okres "do":
Wybrane wpisy z bazy firm
Jesteśmy doskonale zorganizowaną firmą windykacyjną, działającą jako spółka prawa handlowego z wyłącznie polskim kapitałem. Nie opowiadamy bajek, my wiemy jak windykować skutecznie, ale i z rozsądkiem

Zasięg działania: Europa
​ ​ ​ ​ Indywidualne podejście do każdego klienta oraz dobór właściwych czynności względem danej sprawy gwarantują, jak najszybsze wyegzekwowanie zadłużenia

Zasięg działania: Europa