Dług prywatny

Wysłane przez Anna_ 
4
Dług prywatny
17 mar 2011 - 20:47:19
Witam,

mam pytanie - czy jest szansa odzyskać pieniądze od osoby, której pożyczałam pieniądze (zebrało się tego około 5000zł). Nie była zawarta jakakolwiek umowa, jedynie słowo. Z tą osobą przestały wiązać mnie bliskie relacje, osoba wyjechała do Anglii (w Polsce został ojciec tej osoby). Po wielokrotnych rozmowach telefonicznych i zapewnieniach o oddaniu pieniędzy nadal nic. Osoba zmieniła nr tel, adresu w Anglii nie znam. Ojciec (pomimo obietnic, że postara się pomóc - pieniądze były między innymi dla niego pożyczane) telefon wyłączył (adres znam). Jakie kroki mogę powziąć? Czy liczyć się ze stratą 5000zl?
Re: Dług prywatny
04 lip 2011 - 20:47:59
Tak. Nie ma szans.
Chyba,że uzyska Pani jakieś uznanie długu/poręczenie.
Re: Dług prywatny
13 lip 2011 - 05:54:44
Cześć,
Czy jako uznanie długu można potraktować krótka notatkę o treści np :"Ja niżej podpisany....zobowiązuje się do spłaty pożyczki w kwocie.....zaciągnietej u......do dnia...." ???
Re: Dług prywatny
05 sie 2011 - 09:41:01
Jeżeli nie ma pani, żadnych dokumentów na potwierdzenie pożyczenia pieniędzy to będzie niezwykle trudno odzyskiwać te należności. Raczej należy nastawić się na stratę. Istnieje pewna możliwość odzyskania tej należnosci pod watunkiem ta osoba da pani na piśmie potwierdzenie/przyżeczenie spłaty lub wpłaci część tych należnosci na konto tytułując to częściową spłatą zadłużenia.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować