JAKIE KROKI PODJĄĆ ABY SPRZEDAĆ DŁUG ALIMENTACYJNY

Wysłane przez zdrówko 
6
JAKIE KROKI PODJĄĆ ABY SPRZEDAĆ DŁUG ALIMENTACYJNY
14 sty 2014 - 16:00:19
Czy jest ktoś taki kto mi udzieli wskazówek jaka procedura obowiązuje aby wierzytelnosci dłużnika sprzedać na Krajowej Giełdzie Wierzytelności,dłużnik mieszka w Niemczech.
Na czym polega skup wierzytelnośći?bardzo proszę kogoś mądrego tutaj o jakieś mądre i sprawdzone rady.
od roku 2006 dług wynosi ponad 100.000 pln.(ponad 100 tysięcy)pomimo że wpłaca niewielkie kwoty co miesiąc .
Zawiodły mnie instytucje polskie i niemieckie .
Jak bedzie tak dalej umrę a długu nie odzyskam.
Gdy napisałam do dłużnika że sprzedam jego dług,lub znajdę firmę windykacyjną nawet mi nie odpisał.
nie boi się nikogo, !wie że jest bezkarny.
Niech ktoś mi doradzi coś mądrego,PROSZĘ.
Re: JAKIE KROKI PODJĄĆ ABY SPRZEDAĆ DŁUG ALIMENTACYJNY
15 sty 2014 - 12:24:04
Zgodnie z art. 509 kodeksu cywlinego wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią (przelew), chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu albo właściwości zobowiązania.Dodam, że wraz z wierzytelnością przechodzą na nabywcę wszelkie związane z nią prawa, w szczególności roszczenie o zaległe odsetki.

Jeśli chcesz sprzedać taki dług, powinieneś udać się do firmy windykacyjnej oferującej zakup wierzytelności i oni powinni pokierować Cię krok po kroku, a nawet przejąć większość formalność.
Re: JAKIE KROKI PODJĄĆ ABY SPRZEDAĆ DŁUG ALIMENTACYJNY
16 sty 2014 - 12:46:00
witam,
Dziękuję za informacje,niestety w tym problem że nie ufam Firmom Windykacyjnym,już nie ufam żadnym instytucjom.
Obwiniam przepsy prawne w Polsce,także w Niemczech.
Prawo Polskie umożliwia bezkarność dłużników (obywateli polskich).
Dłużnik nie meldując się w Polsce nie podlega funduszowi alimentacyjnemu,ani komorniczemu,TO PARANOJA!
Jak można uzyskać wymianę dowodu w Polsce,będąc obywatelem polskim nie posiadając adresu polskiego?
Za dług przekraczający ponad 100 tysięcy pln,powinien dłużnik chyba osiedzieć niewykonalność wyroku,WYRO RP JEST OD WRZEŚNIA 2006 ROKU.
Wyrok z klauzulą natychmiastowej wykonalności.
JAK TO JEST?Gdy dłużnik pobił kogoś w młosdości ,tego samego dnia znalazł się w areszcie,po wydaniu wyroku odsiedział natychmiastowo karę pozbawienia wolności.
\Obecnie mamy 2014 rok.Czy nie spłacony dług może być przedawniony mimo ze kest co miesiąc obliczane zadłuzenie alimentacyjne?
Dodam że pisma informacyjne są przez komornika przesył;ane także do matki dłużnika,ta niestety nie odbiera tych pism.
Wynika z tego że dłużnik powinienen otrzymywać korespondencję do Niemiec na jego adres zameldowania który posiadam.
Gdy chciałam aby komornik zajął dłużnikowi samochód na niemieckich tablicach(bywa u matki)wtedy okazało się że musi być rezydent komorniczy w Polsce.(chyba niemiecki)
LUDZIE PRAWA,JAKIE MAMY TO PRAWO?papier wszystko przyjmie,niestety cenę za absurdalne przepisy ponoszą ofiary!
Re: JAKIE KROKI PODJĄĆ ABY SPRZEDAĆ DŁUG ALIMENTACYJNY
29 sty 2014 - 09:53:45
Niestety to jest właśnie nasze polskie prawo.

Wybieram życie bez długów...
Re: JAKIE KROKI PODJĄĆ ABY SPRZEDAĆ DŁUG ALIMENTACYJNY
05 kwi 2014 - 19:56:01
Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 24 lutego 2011 r., sygn. akt. III CZP 134/10 odpowiedział na zagadnienie prawne "Czy przysługująca uprawnionemu wierzytelność z tytułu wymagalnych świadczeń alimentacyjnych może stanowić przedmiot przelewu?"
W uchwale tej Sąd Najwyższy stwierdził - Wierzytelność o zapłatę wymagalnych świadczeń alimentacyjnych nie może być przedmiotem przelewu
Re: JAKIE KROKI PODJĄĆ ABY SPRZEDAĆ DŁUG ALIMENTACYJNY
28 kwi 2014 - 12:01:51
witam czy ktos moze mi poradzic gdzie mozna sprzedac dlug alimentacyjny, czy wogule sa firmy ktore skupuja takie dlugi?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować