Walka z przeterminowanymi fakturami

WysÅ‚ane przez Å»egalarz58 
13
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
11 sty 2016 - 20:58:56
Przeterminowana faktura w sensie przedawniona? Jedynym sposobem na odzyskanie należności jest upublicznienie danych dłużnika na publicznej giełdzie długów. Polecam szerzej poczytać o tym na PoradnikWierzyciela.pl

Mieliśmy sporo takich spraw i jak dłużnik zobaczył swoje dane na giełdzie, to była co prawda awantura ale spłacił smiling smiley no powiedzmy, że nie zawsze to działa ale przy kwotach mniejszych działa!
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
29 mar 2016 - 15:11:42
A to głównie chodzi o małe kwoty? bo jeśli tak to spróbuj samodzielnej windykacji. Możesz jeszcze poczytać o samodzielnej windykacji w internecie, ostatnio dużo się o tym pisze.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
11 kwi 2016 - 13:59:59
Ja też miałem podobny problem. Trudno mi było odzyskać należności i postanowiłem zatrudnić jedną osobę, która będzie dzwoniła do klienta i nadzorowała sprawy papierkowe. Zainwestowałem również w taki crm web based software by w jednym miejscu gromadzić wszystkie informacje. opłaciło się, bo okazało się, ze jeśli przypominasz się często to firmy płacą w terminie, bo już mają dość. Czasem warto być nachalnym,,,
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
27 kwi 2016 - 10:09:37
Ja ostatnio czytałem tego typu artykułhttp://balancesheet.pl/zamkniecie-roku-obrotowego-sprawozdanie-finansowe-bez-tajemnic/ Tam jest wyszczególnione jak zachowywać się w tego typu sytuacjach.
Coś jeśli potrzebujesz dokładnej wiedzy, to powinieneś udać się w pierwszej kolejności do jakiegoś biura prawnego. Tak skonsultować wymieniane propozycje.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
20 wrz 2016 - 18:02:33
Współczuje bo z tym tyle problemów... znajomy przez to przechodzi też
Życzę powodzenia

[pikavippivertailufi.com]
[lan-dk.com]
[miniprestamosrapidosonline.eu]
DF
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
02 gru 2016 - 18:58:18
Witam,
jeśli poszukują Państwo firmy, która kompleksowo zajmie się Państwa płatnościami zapraszam do kontaktu (wiadomość prywatna).
Przyjmujemy do obsługi również niskie kwoty, rozliczenie na zasadzie prowizji od kwoty zwindykowanej, bez jakichkolwiek stałych opłat miesięcznych.

Pozdrawiam
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
12 gru 2016 - 08:18:53
Przy problemach z kontrahentami może warto pomyśleć o współpracy z firmą, która oferuje monitoring płatności tzn. pilnuje płatności naszych faktur od momentu ich wystawienia. Taką ofertę ma m.in. Finlever. Jeśli takie sytuacje zdarzają Ci się często, to taka współpraca będzie korzystna, bo będziesz mógł się skupić na swojej działalności a nie na telefonowaniu do klientów i upominaniu ich. Pozdrawiam.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
11 gru 2017 - 08:35:10
Niestety problem z przeciąganiem płatności jest bardzo częsty. Niektórzy przedsiębiorcy z różnych powodów badają swoich dostawców na ile sobie mogą pozwolić w przeciąganiu płatności niejednokrotnie stawiając na szalę argument "zawsze mogę pójść do konkurencji".
Jest kilka sposobów na rozwiązanie tej kwestii: można całkowicie odciąć się od klientów przeciągających płatności co nie jest dobre pod kątem rozwoju firmy i sprzedaży, można zlecić działania windykacyjne zewnętrznej firmie co bardzo często negatywnie wpływa na relację z klientem lub można wykonywać działania monitoringu i windykacji we własnym zakresie to rozwiązanie da gwarancję, że relacje z klientami pozostaną na dobrym poziomie.
U podstawy problemu z klientami przeciągającymi płatności leży kwestia przyzwyczajenia. Firmy w obawie o utratę klienta stosują bardzo elastyczne podejście do płatności przez co wyrabiają u swoich klientów złe nawyki. Jeżeli firma chce poprawić wskaźnik rotacji należności po pierwsze musi zmierzyć się z problemem powolnego odzwyczajenia swoich klientów od złych nawyków ( powolnego aby relacja z klientem nie ucierpiała). Należy zaplanować jasny proces windykacyjny i konsekwentnie go egzekwować tak żeby klient wiedział kiedy i za co czeka go kara.
Na pierwszy rzut oka zorganizowanie profesjonalnej windykacji we własnym zakresie może się wydawać bardzo problematyczne, czasochłonne i kosztochłonne zwłaszcza w przypadku mniejszych firm. Nic bardziej mylnego na rynku są dostępne różnego rodzaju systemy, które pozwalają prowadzić profesjonalną windykację we własnym zakresie. Przy wyborze takiego systemu trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów, ponieważ same automatyczne wysyłki e-maili czy smsów nie przyniosą oczekiwanych efektów.
Na rynku jest kilka systemów, które pozwalają w profesjonalny sposób wykonywać windykację m.in. finansea.com czy v-soft.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
27 cze 2018 - 12:27:26
Hm.... A czy da się znaleźć informacje na ten temat w Internecie? Ciekaw jestem...
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
06 lut 2019 - 13:43:59
Walka z przeterminowanymi fakturami to jest nie lada wyzwanie i też bardzo uciążliwe ponieważ zamraża nasze środki firmowe.
http://prawointernetu.eu/
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
18 pa¼ 2019 - 08:41:08
Polecam poniższe rozwiązania. 1) to jeśli posiadasz dużo płatności miesięcznych, to rozwiązaniem jest windykacja masowa. Nie korzystam z niej, ale znam ją, bo otrzymałem ofertę na nią.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
31 sty 2020 - 21:15:35
Straszak z firmy windykacyjnej, doliczenie 40E za każdą fakturę i informacja ze po 90 dniach dokonamy korekty podatku Vat. Przestraszy każdego w naszym policyjno skarbowym kraju.
Re: Walka z przeterminowanymi fakturami
20 maj 2020 - 12:55:06
Proponuję skorzystać z możliwości jakie daje Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Naliczenie rekompensaty w wysokości 40, 70 lub 100 euro zrekompensuje konieczność dochodzenia należności i zdyscyplinuje dłużników na przyszłość. Regularne egzekwowanie praw przynosi skutki.

Pozdrawiam,
Mirosław Ochojski
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować