Pierwsze wyroki o upadłość konsumencką

Z długów będzie mogło się uwolnić pięć osób. Prawie 150 kolejnych osób oczekuje za decyzję sądu. Są to głównie emeryci - czytamy w serwisie WP.pl.

"Zapadło pięć nieprawomocnych wyroków zezwalających na ogłoszenie upadłości" podał wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Wrona.

Jak podaje portal WP.pl bankructwo można ogłosić wówczas, gdy w długi wpadło się nie ze swojej winy. Dodatkowo trzeba posiadać majątek, który zostałby spieniężony w celu pokrycia nawet części wierzytelności. Problem polega na tym, iż wiele wniosków złożyli emeryci, którzy nabrali kredyty, a nie posiadają nic wartościowego.

Źródło: WP.pl, "Są już pierwsi bankruci", 28 maja 2009
Oceń artykuł:

Eksport do PDFEksport do HTML    Data dodania: 2009-05-31 (Ostatnia zmiana: 2009-05-31)

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Imię i nazwisko (*):
Adres e-mail (*):
Email nie będzie wyświetlany na stronie
Treść komentarza (*):
Przepisz kod (*): Captcha
Powrót

Komentarze

Szukaj firm windykacyjnych
Nazwa firmy:
Kwota windykacji:
Obszar geograficzny:

Kalkulatory

Kwota:



Okres "od":


Okres "do":




Wybrane wpisy z bazy firm
Specjalizujemy się w restrukturyzacji i obsłudze wierzytelności B2B i B2C – od analizy sytuacji dłużnika, przez negocjacje i ugody, po pełną obsługę sądowo-egzekucyjną.

Zasięg działania: Europa
NOVO Finance z Lublina oferuje bezpłatne wsparcie w uzyskaniu kredytu hipotecznego, od porównania ofert po przygotowanie wniosków i pomoc w formalnościach.

Zasięg działania: Europa